В Україні скасують трудові книжки та запустять їхній електронні аналоги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет, повідомляє УНІАН.

Уряд почав роботу над скасуванням обов’язковості трудових книжок і запуском їх електронних аналогів – документів про стаж роботи, які можна буде отримати в інтернеті.

Уряд почав роботу над скасуванням обов’язковості трудових книжок і запуском їх електронних аналогів – документів про стаж роботи, які можна буде отримати в інтернеті.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок», – повідомив він.

Зазначається, що серед ключових тез пропонованої реформи можна виділити те, що громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

 

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», – додав Дубілет.

Крім того, громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж майбутнього працівника з офіційних реєстрів.

Дубілет також додав, що якщо хтось усе-таки захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж у трудових книжках, заборонити цього ніхто не може.

«Можна й надалі просити свого роботодавця робити в ній записи й ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець цього тепер не зобов’язані робити. Я сподіваюсь, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови й запустити все технічно вже цього року», – завершив він.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР