Вівторок, 16 Квітня

В Карпатах зводять містечко гуцульських хобітів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На карті України, в Карпатах, з’явиться нове незвичайне поселення. Наразі там досі тривають роботи із будівництва казкового містечка Хобітхіл (Hobbithill) з трилогії «Володар перснів». Проєкт знаходиться в селищі Верховина, Івано-Франківської області. Недавно автори проєкту оголосили про ще одну майбутню локацію!

Автори планують поєднати культуру і традиції казкової Хобітанії і реальної Гуцульщини.

Завершити роботи з облаштування Хобітхілу планували цього липня, але негода в червні дещо призупинила плани, адже тепер доводиться приборкати наслідки.

Один з будиночків вже має такий вигляд

Ініціатори запевняють – проєкт створено не стільки для туристів, як для людей, що бажають тут жити по-справжньому. Цікаво, що для зведення міста не зрубали жодного дерева, а навпаки висади 500 яличок на поляні. Зараз ще саджають фундук і коркові дерева. І звісно багато квітів.

Хобітхіл станом на початок липня 2020

«На гірській поляні ми побудуємо казкове містечко, яке ви бачили в фільмі “Володар перснів”! Але це буде не бутафорське кіношне поселення, а справжнє, реальне, екологічне, сучасне, енергозберігаюче, казкове містечко», – пише автор проєкту Андрій Боєчко.

Андрій Боєчко

В містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. На полянах і в лісах навколо Хобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі.

В Хобітхілі працюватимуть також майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів (звичайно, трохи згодом). Там навчатимуть дітей традиційним карпатським ремеслам. В місті постійно працюватимуть спортивні та туристичні інструктори. Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.

Перші 10 хобітських криївок будуть готові до прийому гостей з 15 червня. Однак, не всі хатини здаватимуться в оренду. Кілька мешканців Хобітхілу житимуть там постійно. Другі 10 криївок планують завершити до 15 липня.

Оскільки Хобітхіл – це казкове місто-країна, в нього буде: 1. Герб 2. Гімн 3. Прапор 4. Валюта 5. Конституція 6. Декларація про Незалежність від орків 7. Обрана влада 8. Митниця 9. Жандармерія 10. Військо 11. Шрифт 12. Символи 13. Правила 14. Суд 15. Преса 16. Пошта. Кожен мешканець Хобітхіла матиме паспорт гуцульського Хобіта.

Єдиною домінуючою релігією Хобітхілу є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро.

В Хобітхілі зроблять найсучаснішу систему септиків та введуть обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети в місті використовувати заборонено. Для дорослих мешканців міста розробляють окремі атракції та заняття.

«Всі робітники міста працюватимуть в Хобітхілі легально, сплачуючи податки державі. Як верховинний війт, клянуся нікому і ніколи не давати хабарів, не брати хабарів від інших, працювати чесно і відкрито. Вибори війта відбуватимуться двічі на рік, щоби кожен мешканець міста мав можливість долучитися до його розбудови», – пише автор.

«Як війт цього казкового містечка, хочу подякувати львів’янам за участь у будівництві! Троє львів’ян є мешканцями Хобітхіла! І всі вони – чесні і порядні люди, волонтери і патріоти! Відкрию невелику таємницю – культура і традиції західної столиці України теж будуть присутні в містечку. І кава буде лише львівська!», – додав пан Андрій.

Недавня негода завдала шкоди

Велика кількість опадів в червні 2020 року завдали шкоди і цьому ще не збудованому містечку, що однозначно вплинуло на процес будівництва та відтягне відкриття.

Внаслідок шалених дощів відбулось два зсуви ґрунту. Перший зсув на нижній лінії, прямо посередині поляни. Наслідок – виламані задні стінки двох будиночків. Доведеться їх демонтувати і перенести метрів на десять вперед. Частину конструкцій мусимо поміняти.
Гірша справа на горі поляни, під самим лісом. Там відбувся зсув у лісі і порода знесла один будиночок, перетворивши його на металолом. Внаслідок зсуву впало 4 дерева. Одне з них зачепило вже пошкоджений будинок. На місці зсуву з’явився потік. Довелось переносити будинок метрів на 10 вправо, де є скеля.
Ще одна величезна смерека впала на лівій поляні, метрах в двох від крайньої хатини. Пошкоджень немає. Але оскільки та смерека «зачепила» три смереки меншого розміру, вони нахилилися і їх доведеться зрубати.

За півтора місяці в горах зрозумів, що плани і реальність – це зовсім різні, інколи протилежні, речі. Будувати місто – це не чистити картоплю і навіть не саджати дерево. Ти плануєш одне, а Хтось згори змушує тебе робити інше. Єдиний позитив за ці 45 днів боротьби на виживання – це досвід!

Щоб якось відновити наші ресурси, прийняли рішення розпродати ті запаси, які робили для себе на літо. Високогірний мед, варення з квітів смереки, сиропи з м’яти та конюшини, чаї, пряники, джеми”, – розповідає пан Андрій.

Ще одне містечко Хобітхілу

Недавно автори проєкту вирішили почати будівництво другого містечка у Косові Івано-Франківської області.

“Косів – чудове старовинне містечко біля підніжжя Карпат, тут є гірськолижний курорт, знаменитий водоспад Гук, багато музеїв, готелів і ресторанчиків. Це центр народного мистецтва Гуцульщини.

Крім цього, Косівщину ще за Австро-Угорщини та Польщі вважали «цілющим» краєм. Тут лікували легеневі захворювання. Працювало кілька санаторіїв та пансіонатів. В радянські часи місто було одним з туристичних центрів Івано-Франківщини”.