Вівторок, Листопад 12

Унікальний рекорд: незрячі львів’яни 12 годин поспіль читали Кобзаря

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

16 березня 2019 року у Львові було встановлено незвичайний рекорд України. Протягом 12 годин 36 незрячих людей читали “Кобзар”, написаний шрифтом Брайля, повідомляє Український Інтерес.

Спочатку цей захід було заплановано як марафон, присвячений трьом визначним подіям: 80-річчя від заснування Львівської організації УТОС (Українське товариство сліпих), 210 річниця з дня народження Луї Брайля, а також 205 років від народження Тараса Шевченка.

Ініціаторами виступили працівники спеціальної бібліотеки імені Т. Г. Шевченка. Вони ж водночас надали для проведення марафону приміщення свого читацького залу. До організації долучилися правління Львівської обласної організації УТОС та Львівської територіальної первинної організації УТОС.

У встановленні рекорду взяло участь 36 людей. Серед них учні львівської спеціалізованої школи-інтернату №100 та члени організації УТОС. Наймолодшій учасниці цих Шевченкових читань 10 років, а найстаршій – понад 80.

Фото прес-служби Львівської ОДА

Один із марафонців, який читав для рекорду декілька творів Шевченка, відзначив: “Шевченка читати завжди цікаво”.

Історія кожного учасника унікальна – хтось незрячий від народження, хтось втратив зір у дитинстві, а хтось у старшому віці. Але всі вони наголошують, що знати крапковий шрифт для людини із вадами зору – обов’язок, який дає можливість навчитися грамотності письма.

 

Фото прес-служби Львівської ОДА

“Ніяка сучасна техніка не може замінити систему Брайля. Читаючи Брайлем, ми бачимо грамотно написане й самі можемо вчитися грамотно писати. Не знати шрифту Брайля для нас – все одно, що зрячим не знати звичайного шрифту, яким користуються всі”, – наголосила вчителька школи-інтернату для незрячих Надія Онуфрійчук, яка сама має порушення зору.

Такі заходи в Україні ще жодного разу не проводилися, тому було вирішено зафіксувати цей марафон як унікальний рекорд України. Організатори ж від самого початку були впевнені в тому, що їхні 12-годинні читання будуть значними для України та для спільноти незрячих зокрема.

“Таке дійство приверне увагу дуже багатьох. Із допомогою журналістів, ЗМІ та звичайних людей цей захід обов’язково потрапить у серце тієї людини, яка вже зневірилася, у якої опустилися руки, яка подумала, що світ закритий для неї. Напевно, до неї повернеться віра й впевненість у власних силах. І це найголовніше”, – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

За 12 годин львів’яни змогли прочитати 7 із 8 томів Кобзаря. Читання були неперервними. Один учасник замінював іншого по черзі. Було дозволено робити технічну перерву – до п’яти хвилин на годину, але марафонці від цього відмовилися.

Встановлений рекорд планують порівняти зі схожими заходами в інших країнах. Тоді, можливо, його визнають світовим.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР