Вівторок, Березень 19

Українці масово знімають з реєстрації свої автомобілі у Перемишлі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від 80 до 100 автомобілів щодня знімають з обліку у відділі комунікації міської ради Перемишля. Як інформує Zaxid.net з посиланням на місцевий сайт Nowiny24.pl, це авто, які раніше були у спільній власності громадян України та Польщі.

“Це явище триває вже тиждень, від минулого четверга. Щодня до нашого відділу комунікації звертаються близько сотні українців, які хочуть зняти з реєстрації авто, яке було у спільній власності з поляком”, – повідомив Вітольд Вольчик, речник мера Перемишля.

Сайт повідомляє, що спершу поляк повинен відмовитись від співвласності на авто, а далі українці самі залагоджують процесуальні питання. Як і при реєстрації автомобіля, під час його зняття з обліку українці можуть скористатись допомогою поляків, які беруть за таку послугу 400 злотих (майже 3 тис. грн).

Лише у Перемишлі зареєстровано близько 40 тис. автомобілів, з них 10 тис. мають двох власників – українця і поляка. Деякі мешканці Перемишля зареєстрували на себе кілька сотень автомобілів, а рекордсменом є один з мешканців міста на якого зареєстровано близько 3 тис. авто. Майже всі ці автомобілі старі, деяким понад 20 років.

 

“Після зняття з реєстрації автомобіля у нас, українець отримує так звані червоні номерні знаки, з якими їде в Україну. Вони також можуть отримати свідоцтво про зняття автомобіля з реєстрації і на його підставі в’їхати в Україну”, – каже речник міськради.

Однак не всі українці поспішають зняти з реєстрації свої авто. Як пишуть Nowiny24.pl, для деяких це просто невигідно – перереєстрація 15-річної машини надто дорога. Через це у прикордонних районах Польщі поляки почали скуповувати такі авто за 50% від їхньої вартості.

Нагадаємо, за десять місяців 2018 року в Україну ввезли 173 тисячі автомобілів особистого користування і комерційного призначення з іноземною реєстрацією в режимі “транзит”, ще 53 тисячі – у режимі тимчасового ввезення.

А 8 листопада парламент ухвалив другий законопроект з пакету законів стосовно авто на єврономерах – “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”.

Розмитнення за новими законами почалося минулого понеділка, 26 листопада. За перший тиждень свої авто розмитнили тільки три власники, за другий тиждень – 170. На думку прес-секретаря Львівської митниці Романа Макара, найбільший ажіотаж на розмитнення почнеться в останні дні дії пільгового коефіцієнту на розмитнення.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР