Понеділок, Жовтень 14

Україна і МВФ домовилися про нову програму на 3,9 мільярда доларів: що це означає?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується в березні 2019 року.

Про це йдеться у повідомленні МВФ, пише Українська правда.

“Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році”, – повідомили у МВФ.

“Спираючись на прогрес, досягнутий в рамках механізму EFF у зменшенні макроекономічної вразливості, вона (програма – ЕП) зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції, а також реформах для посилення податкової адміністрації, фінансового та енергетичного секторів”, – йдеться у заяві.

Угода, яка закріплює зобов’язання МВФ продовжувати допомагати Україні, була розроблена за підтримки Світового банку та Європейського Союзу.  Її має затвердити менеджмент і рада директорів фонду.

Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ.

Однією з умов домовленостей також було підвищення тарифів на газ та опалення до ринкових зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Саме в п’ятницю уряд погодив підвищення цін на газ для населення, як того і вимагав фонд.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні в п’ятницю ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

 

“Переговори з МВФ були складними. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%”, – заявив Кабмін.

“Результатом річних перемовин став компроміс, якого вдалося досягнути лише завдяки наполегливості українського Уряду. Замість 60% ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23% – майже втричі менше, ніж могло би бути”, – повідомив уряд.

Твіт українського фінансового аналітика щодо ціни на газ та угоди з МВФ

Твіт українського фінансового аналітика щодо ціни на газ та угоди з МВФ

Відновлення співпраці з МВФ в Нацбанку називають ключовою умовою збереження фінансової стабільності в країні, яка увійшла у період пікових виплат по зовнішньому боргу.

Прем’єр міністра України Володимир Гройсман наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ було ще у 2008 році.

Як відомо, МВФ схвалив програму співпраці з Україною у березні 2015 року терміном на чотири роки з обсягом фінансування 17,5 мільярда доларів. Але допомога МВФ була заморожена з квітня 2017 року, оскільки реформи в Україні дещо сповільнилися і уряд відмовлявся підвищувати ціни на газ.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР