Субота, Березень 23

У «Території Терору» відкрили фотовиставку пам’яті Аміни Окуєвої

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

26 березня в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» у Львові відкрили фотовиставку «АМІНА: ЖИТТЯ», присвячену пам’яті відданого патріота, борця за свободу України в протистоянні російській агресії, героїчної жінки Аміни Окуєвої, яка 30 жовтня 2017 року трагічно загинула від рук проросійських найманців. На відкритті виставки була присутня мати Аміни Окуєвої, яка поділилась спогадами про доньку. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Нам важливо, що сьогодні Львів одним з перших міст в Україні має змогу приймати виставку. І я думаю, що ця важливість пов’язана з тим, що крізь призму історії, яка сьогодні вже відома для всієї країни, ми маємо змогу крізь такий збірний образ згадати і пам’ятати про всіх Героїв України, які боролися, боряться і будуть боротися за нашу незалежність. Важливо мати сильні історії, і ми їх маємо дуже багато, і важливо вміти їх показувати і вміти їх цінувати. Тому від себе, від міського голови, від наших колег запрошую всіх, хто знав і не знав, хто десь читав, бачив цю історію – прийти і подивитися, розкрити її. Це історія, яка розкриває долю дуже великої кількості Героїв, які віддають життя за нашу країну», – сказав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

© gazeta.lviv.ua

«Ці фотографії поїдуть по всьому світу і розкажуть про людину, яка загинула від російської агресії. І це дуже характерні фото, тому що вона надзвичайно життєрадісна людина і навіть з автоматом вона залишалася мирною людиною.

Аміна – це людина, яка створила себе сама, яка просто дуже загострено сприймала скорботу та біди світу. І коли почалася вся чеченська епопея й ми зрозуміли, що там відбувається, то вона для себе абсолютно вирішила, що це її справа – захист свободи людини. Для неї це було дуже важливо, і в Україні вона теж зрозуміла, що прийшов час, коли потрібно допомогти українському народу. Вона боролася за свободу, проти цілковитого зла і тому це дуже важливо. Аміна була дивовижною людиною й пішла займатися медициною і думала, що поїде за програмою «Лікарі без кордонів» допомагати людям у всьому світі, тому що будь-які люди, які обмежені у своїй свободі, у своїй головній можливості – жити на цьому світі, повинні жити. Ніхто не може забрати цю можливість, тільки Всевишній.

 

Для Аміни важливим була єдина Україна. Для неї не існувало нічого, що заважало б їй втілити свої ідеї. Коли ми планували цю виставку, ми вирішили, що покажемо її в Україні. Виставка дивовижної жінки, які ціною свого життя довела, що є ідеї, за які можна віддати все.

Я дуже рада, що ця виставка зараз у Львові. Я зачарована цим містом, його спокійною демократичною атмосферою, терплячістю до людей різних релігій, різних поглядів, які турбуються про Україну. Я дякую мерії за демократичну атмосферу і дух співпереживання», – сказала Ірина Камінська, журналіст, мати Аміни Окуєвої.

© city-adm.lviv.ua

34 роки 4 місяці 25 днів 17 годин – рівно стільки прожила Аміна Окуєва. На виставці представлено 34 фотографії – 34 миті її яскравого, героїчного та стрімкого життя, присвяченого мужній та рішучій боротьбі за волю, справедливість, добро та любов.

17 чорно-білих аматорських фотографій з особистого архіву Аміни: трагічні події Майдану і фронтове життя в гарячих точках неоголошеної війни на території суверенної України – Дебальцеве, Щастя, Зайцеве, Авдіївська промзона, Троїцьке, Світлодарська дуга.

17 кольорових фотографій роботи Олександри Лисицької, талановитої фотохудожниці з Луганська: дивовижний образ прекрасної та надзвичайно сильної жінки, здатної протистояти будь-яким загрозам.

Улюблені рядки Аміни – «Безумство хоробрих – ось мудрість життя!» – стали епіграфом до її життя, яке вона безстрашно віддала за Україну, ставши справжнім символом боротьби за волю і справедливість у протистоянні російській агресії.

Виставка вже експонувалась у Верховній Раді України, Українському домі в Києві та Музеї АТО в Дніпрі. У музеї «Територія Терору» фотовиставка «АМІНА: ЖИТТЯ» буде представлена протягом 26 березня – 7 квітня 2018 року. Надалі її можна буде побачити в інших містах України, а також в Європі та Америці.

30 жовтня на переїзді біля населеного пункту Глеваха Київської області автомобіль, в якому перебувала Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, розстріляли із засідки диверсанти. Окуєва загинула, Осмаєв зазнав поранень.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР