Субота, Березень 23

У Стамбулі відбулося підписання томоса про Автокефалію ПЦУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. Про це повідомляє Громадське.

З цим указом офіційно завершується процедура отримання Україною церковної незалежності. Тепер 6 січня Варфоломій передасть томос до митрополита Київського та всієї України Епіфанія, який привезе його до Києва.

Підписанню томоса передував молебень у церкві Святого Георгія в резиденції Константинопольського патріархату, участь в якому взяли представники Вселенського патріархату та Православної церкви України. Провів його митрополит Епіфаній.

Вже 7 січня томос виставлять у Софійському соборі, де його зможуть побачити всі охочі.

Текст томоса писали богослови Вселенського патріархату. Як повідомив Громадському релігієзнавець Ігор Козловський, документ складається з трьох сторінок і за його основу брали статут Православної церкви України, який ухвалили на Об’єднавчому соборі. Кожен з текстів томосів розробляють окремо для кожної церкви. Традиційно він може складатися з декількох частин, де описують історичні зв’язки нової церкви із Константинополем, канонічне обґрунтування автокефалії, а також дають побажання новій церкві та описують її права.

 

Перед підписанням відбулася молитва українською мовою – усі присутні мали змогу прослухати тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України.

Також молитву прочитав Варфоломій.

Потім розгорнули сувій з томосом, виконаний на пергаменті, і Варфоломій підписав його.

Раніше в Україні існувало три православних церкви: УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна церква. Дві останні офіційно не визнавала жодна православна церква, а УПЦ МП — підпорядковувалався Москві.

Однак до 1686 року Україна мала незалежність від Москви і її Київську митрополію визнавав Вселенський патріархат, складовою якого вона була.

Нині Петро Порошенко заявляє, що здобуття незалежності для Православної церкви України — це складова національної ідентичності та національної безпеки.

15 грудня на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР