Понеділок, Листопад 18

У Моршині встановили чотириметрову голову рисі, що п’є воду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Моршині в межах проєкту “Разом за природу”, що реалізується спільно з Всесвітнім фондом природи WWF Україна, встановили кількаметрову скульптуру рисі, яка п’є воду. Таким чином зоозахисники вирішили привернути увагу до того, що цей вид вимирає.

Як повідомило видання “Хмарочос”, над створенням скульптури упродовж пів року працювала команда з 15 людей. Це велика металева голова рисі, яка схилилась попити воду. Вага скульптури — понад 600 кг.

“Як довго без захисту людини рись буде бачити своє відображення у воді карпатського струмка? Саме до такого питання має привести глядачів мій проєкт”, — пояснює скульптор Петро Гронський.

 

Організатори проекту вважають, що така концептуальна скульптура не лише привертатиме увагу до зникнення виду рисі азійської, а й сподобається жителям Моршина і туристам.

Проєкт реалізвали спільно з Всесвітнім фондом природи WWF Україна в межах програми “Врятуємо рись”.

«Рись — найбільша кішка Європи, що трапляється також і в Україні. На жаль, необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що трапляється вона лише в нечислених лісових районах Карпат і Полісся», — заявляє Марія Закалюжна, комунікаційний експерт напрямку «Рідкісні види» WWF Україна. —«Збереження рисі в Україні — спільна справа, яка потребує підтримки з боку держави та соціально-відповідального бізнесу. Вже зараз в рамках програми “Врятуємо рись” за підтримки “Моршинська” ми проводимо дослідження чисельності та стану популяції виду. Разом з науковцями на основі цих досліджень розробимо національний план дій зі збереження рисі і будемо домагатися його впровадження на державному рівні».

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР