У Львові оголосили переможця тендеру на проектування сміттєпереробного заводу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря представив переможця тендеру на розроблення проектної документації для будівництва сміттєпереробного заводу — ТОВ «Інститут проектування «Комфортбуд».

Львівська компанія «Комфортбуд» за 12 років роботи спроектувала понад 550 великих об’єктів в Україні. Серед найбільших наших промислових проектів – логістичний центр «Укрпошти», об’єкти Радехівського цукрового заводу, завод компанії «Бадер Україна», що в Яворівському районі, завод кераміки у Хмельницькій області. Досвіду з будівництва сміттєпереробних комплексів у компанії немає. Тепер починають реалізацію такого, який називають пілотним в Україні, ‒ сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 у Львові.

Тендер, каже переможець, був важким. Адже кваліфікаційні вимоги до учасників ‒ це рекомендації європейських фахівців із ЄБРР та французької компанії Egis.

«Цей проект сміттєпереробного комплексу ‒ це такий свого роду виклик для нас. Виглядати проектація буде так: іноземна компанія буде поставляти технологічні рішення, і будуть фахівці в нашій компанії, які будуть адаптовувати ці рішення й обробляти всі розділи проекту», ‒ каже переможець тендеру, директор Інституту проектування «Комфортбуд» Андрій Вишневський.

Інститут проектування «Комфортбуд»  має розробити проектну документацію з будівництва сміттєпереробного заводу у Львові протягом 120 робочих днів. Вартість таких робіт становить 4,4 млн грн.

«Термін договору складається з двох етапів. Перший етап – виконання робіт ТЕО, паралельно із ним розробляється звіт впливу на довкілля. Ми очікуємо уточнень від Мінприроди щодо розділів, які мають бути у цьому звіті. Термін строку договору – 120 робочих днів від моменту передачі всіх робочих даних. Звичайно, строки, які потрібні для того, щоб пройти всю державну експертизу, виправити можливі уточнення, тут не враховані.

Після того, як буде розроблений звіт впливу на довкілля, обов’язково буде громадське обговорення, на якому відбудеться його презентація, заслуховуватимуться всі аргументовані зауваження і побажання до проекту. Далі на черзі – комплексна державна експертиза», – пояснив Вадим Ноздря.

«Компанія Egis з минулого року розробляла техніко-економічне обґрунтування для потреб нашого сміттєпереробного комплексу, ми маємо базове бачення генерального плану. Ці матеріали стали основою для закупівлі послуг з проектування. Також станом на сьогодні уже проведено перевірку у тому напрямку, чи підходить ця ділянка на вул. Пластовій для розташування такого комплексу. Насправді, згідно з проектом, завод справді комфортно розміщується і ми навіть маємо додаткові резерви на цій ділянці.

 

Ми дуже активно координуємо роботу фахівців компанії Egis, які на сьогоднішній день вже підійшли до фінальної стадії своєї роботи. Саме завдяки тому, що ми маємо цей внесок від французької компанії, яка має досвід технологічного проектування схожих комплексів, ця технологія, яка надається іноземними компаніями, адаптується і локалізується під місцеві реалії та українські будівельні норми. Це власне та модель, за якою ми працюємо, і без співпраці з Egis навряд чи це було б можливо.

Ніде в світі, на жаль, навіть у Швейцарії, яка досягла найвищих висот, немає такої ситуації, аби все, що роздільно збирають, напряму їхало на переробку. Повинен обов’язково бути муніципальний комплекс, який досортовує відходи, утворює товарні партії, пресує вторсировину. Ми, як місто, зацікавлені, щоб цей потік максимально надходив на муніципальний комплекс. Перевізник, якого ми наймемо на тендерних основах, привозитиме все, що він зібрав, на наш муніципальний сортувальний завод, який має можливість потім реалізувати цю вторсировину і мати якісь доходи, які зменшать загалом навантаження на експлуатаційні витрати.

У проекті сміттєпереробного комплексу не передбачено майданчика для складання сміття, відтак весь об’єм перероблених відходів одразу буде транспортуватися у подальше місце утилізації. Ми будемо транспортувати 35−40% залишків переробки.

Загальна сума для виконання наших робіт складає 35 млн євро від ЄБРР. Зокрема, 25 млн євро — це позика від ЄБРР, а 10 млн євро — це грантова складова. З 25 млн євро позики від ЄБРР 21,5 млн євро — це бюджет першого етапу будівництва сміттєпереробного комплексу» – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Нагадаємо, концепція переробного комплексу у Львові базується на засадах максимального зменшення обсягів та, найголовніше, залишкового об’єму перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення. Сміттєпереробний комплекс передбачатиме сортування ресурсоцінної вторинної сировини та зменшення біологічної активності органічних відходів. Також концепція заводу передбачає можливість виробництва твердого умовного палива. Завод буде базуватися на механіко-біологічній переробці відходів, проект реалізують за найкращими європейськими стандартами, зокрема, екологічними стандартами.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР