Четвер, 25 Квітня

У львівських супермаркетах “Сільпо” почали продавати пакети, які біологічно розкладаються

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Протягом останніх кількох років багато українських компаній використовують різні екологічні ініціативи, пропонуючи своїм клієнтам та покупцям альтернативу шкідливому пластику та поліетилену.

Віднедавна у львівських супермаркетах “Сільпо” почали продавати еко-пакети, які біологічно розкладаються та компостуються. А виробляють їх власне з компостної речовини. Відповідні фото нових пакетів у мережі розмістили львівські активісти громадської організації “Зручне місто”.

Вочевидь, таким чином мережа поступово хоче зменшити частку продажів поліетиленових пакетів.

Цікаво, що вартість такого пакетика – 5,99 грн, а вміщує він 5 кг товару. Аналогічний поліетиленовий пакет коштує 1 гривню.

“Такі пакети компостуються тільки у промислових компостувальних установках. Термін розкладання – до 6 місяців. Вони, звісно, кращі за АТБ-шні з добавкою d2w, які за 3 роки розпадаються на мікропластик, але без системи промислового компостування не кращі за звичайні поліетиленові”, – прокоментували в коментарях.

Біопакети, які використовує мережа АТБ

Біодобавка d2w  додається до поліетилену і сприяє тому, що такі пакети через пару років використання, під впливом ультрафіолету, води і повітря, самостійно розкладаються на мікропластик. До нас в Україну така новинка прийшла зовсім недавно, а ось на Заході вже давно заборонено виробництво пакетів без біодобавок.

Інші альтернативи пластику та поліетилену

Окрім цього в Сільпо, як й в інших мережах, вже певний час пропонують покупцям ще одну альтернативу – багаторазові торбинки або ж паперові пакети.

9 листопада 2018 року виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах міста Львова.

Метою такого рішення є збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища та збереженням довкілля.

Згідно з прийнятим рішенням, власникам супермаркетів та магазинів рекомендуватимуть пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазових пакетів.

Це рішення передбачає поетапний перехід від поліетилену до більш екологічного пакування. Першим кроком буде добровільна, лояльна система пропонування різних видів пакувань у супермаркетах. Потім міська рада запропонує альтернативу використання не лише поліетиленових пакетів, але й інших шкідливих пакувань, наприклад, спіненого полістиролу (пінопласту).

З 1 по 3 липня 2019 року у Львові відбувалась просвітницька кампанія «Без поліетилену». Магазини Львова на три дні відмовлялись від використання поліетиленових пакетів, натомість покупцям пропонували багаторазові торбинки або ж паперові пакети.

Висновок: це дуже хороша ініціатива, яку ініціювали у великому бізнесі задля подолання наслідків з надмірним використанням пластика, який вивозиться десь на сміттєзвалище і залишається там назавжди. Однак полотняні торби і торбинки та їхнє перевикористання – це чи не єдиний найкращий вибір!