У львівському Гарнізонному храмі УГКЦ відбулась презентація «Книги пам’яті»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

30 квітня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась презентація «Книги пам`яті», до якої увійшли згадки про 189 загиблих військовослужбовців із Львівської області. Про це йдеться на сайті прес-служби ЛМР.

Книга укладена Національним військово-історичним музеєм України за ініціативи Міністерства оборони України, з метою збереження пам`яті про військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО на Сході нашої держави впродовж 2014−2017 років.

© city-adm.lviv.ua

На початку вечору-реквієму священики, військові капелани отець Степан Сус та отець Андрій Дуда відслужили короткий молебень. А представники мистецьких кіл Львівщини, музиканти Академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів», виконали низку творів духовної музики.

© city-adm.lviv.u

Наклад «Книги» призначений для безкоштовної передачі родинам загиблих військовослужбовців.

Участь у презентації книги взяли військові капелани, родини загиблих військовослужбовців, військовослужбовці, львів’яни.

 

«Пам’ять їх з роду в рід і вічно житиме у наших серцях. Втамувати біль від втрати ми не зможемо ні в родини, ні у друзів. Але пам’ять про подвиг і нескореність у віддачі життя ми можемо пам’ятати вічно. Пам’ятаю, як тільки розпочалась російська агресія, як до Львова привозили наших захисників, я пам’ятаю очі кожної сім’ї, яку ми зустрічали тут, у храмі, і далі проводжали на Личаківське кладовище. Я пам’ятаю біль і сльози кожної людини. Біль від втрати ми не зможемо втамувати нічим. Нескореність духу захисників нашого краю волає нашими ділами до неба і просить одного — щоб ми не забули, за що воювали хлопці, якими вони хотіли бачити нашу країну, щоб ми не забули, за що вони жили і віддали життя. Хай кожна наша праця буде просякнута пам’яттю, що ми сьогодні живемо лише тому, що вони віддали своє життя за нас. Мир маємо тут, на нашій землі, тільки тому, що вони не жаліли ні краплі крові, ні краплі поту ради нас. Хай пам’ять їх буде з роду в рід. Увічнення пам’яті їх у цій книзі, хай буде для нас настільною книгою, щоб ми знали, хто за нас помер», — зазначив Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови».

Інформація, розміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Фото: Володимир Скоростецький, Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів)

Родинам полеглих захисників України книга передається безкоштовно.

Фото: Володимир Скоростецький, Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів)

 

Слід відзначити, що вже видано друком дві частини цього видання. Книга І: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська та Закарпатська області – вийшла у світ 2016 року.

Книга ІІ – з даними про полеглих із Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської областей, міста Києва, Автономної Республіки Крим, Луганської та Львівської областей. Інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР