У Львові збиратимуть гроші на реставрацію скульптури Христа на каплиці Боїмів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 грудня у Львові відбудеться вже 13-й благодійний «Аукціон надій», під час якого збиратимуть кошти на реставрацію скульптури Ісуса Христа на куполі каплиці Боїмів. На аукціоні представлять твори багатьох сучасних художників зі Львова та всієї України, повідомляють організатори, повідомляє Твоє Місто.

“Фігура Ісуса Христа на куполі каплиці встановлена приблизно у 1597-1605 рр., до її створення був долучений вроцлавський будівничий Андрій Бемер – видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Пам’ятка є унікальною і має велику архітектурну та мистецьку цінність. На жаль, статуя не реставрувалась близько 400 років і потребує порятунку! «Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим, ніж моє», – ці слова викарбувані у камені під двометровою скульптурою, звернені до кожного з нас”, – ідеться в повідомленні ЛІУБС.

© European Urban Institute

Аукціон відбудеться 20 грудня о 17:00 у приміщенні «Bankhotel» (вул. Листопадового Чину, 8). Також пожертви можна переказувати за реквізитами: ГС «Фонд розвитку банківської освіти та науки», код ЄДРПОУ 39580281, № 26000301351005 в гривнях, реквізити банку: філія – Львівське обласне управління АТ «Державний Ощадний банк України», код банку (МФО) 325796 з позначкою «Для 13-го Аукціону надій».

З лотами, що будуть представлені на аукціоні, можна ознайомитись на його Facebook-сторінці.

 

Мистецький лот “Морозиво” на ХІІІ Аукціон надій від арт-студії “Зифірина”. Картина Вадима Панченка, створена олійними фарбами на полотні, розміри 70х50см, 2018р.

Нагадаємо, гроші на дослідження та реставрацію каплиці Боїмів також збиратимуть 5 грудня під час благодійного гала-концерту у Львівській опері, присвяченому 20-річчю Львова у переліку світової спадщини ЮНЕСКО.

Протягом минулих 12 років завдяки Аукціону надій від університету вдалось втілити такі проекти: відновлення старовинної дерев’яної церкви у Кутах, інкубатор для пологового будинку у Львові, комп’ютерний клас для вихованців колонії у Городку, реабілітаційний кабінет для дітей з вадами слуху у Харкові, очищення ріки Вільшанка на Черкащині, креативний простір для нечуючих у Києві та інші.

До речі, таких скульптур Скорботного Ісуса у Львові декілька, однак та, що на куполі каплиці Боїмів – найстаріша, пише Варіанти.

“Неподалік кільця на ДБК, що на перетині вулиця Пасічної, Луганської та Зеленої є чимала промислова зона. Десь між гаражів і автомобільних майстерень тут ще є “зелена оаза” – невеличке скупчення дерев, площею близько 30 м². Ця місцина майже непомітна з головної дороги вулиці, аби її побачити слід звернути на Зеленій, 251.Саме ці дерева сховали найменш відому львівську скульптуру Ісуса, який сидить просто на колоні

© varianty.lviv.ua

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР