Четвер, 18 Квітня

У Львові відкривають двері для відвідувачів музеї Шевченківський гай і Територія терору

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У зв’язку із послабленням карантину у Львові першими з культурних установ запрацюють музеї, проте не всі поки що. 12 травня у випробувальному режимі відкриються три музеї: Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (відомий як Шевченківський гай), меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» та музей-заповідник Личаківський цвинтар. Про це інформує Zaxid.net.

Таке рішення було прийнято тому, що ці два музеї можуть приймати відвідувачів просто неба.

«Ми не будемо вимагати від всіх однаково – хто готовий, той буде працювати, а хто ні, то можуть почекати. Важливо, щоб це були дійсно установи, де люди отримують нові знання і задоволення від перебування», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова під час наради із керівниками львівських музеїв.

Шевченківський гай

Експозиція повністю буде зачинена, бо доглядачі є людьми старшого віку. Будуть працювати адміністрація, наукові співробітники та екскурсоводи.

Відвідувачі зможуть гуляти територією музею, проте усі експозиції, розміщені в приміщеннях, будуть зачиненими. Також у випробувальному режимі музей спробує відновити екскурсії. У групі має бути не більше 5 осіб. Усі працівники та відвідувачі мають мати засоби індивідуального захисту.

Територія терору

У музеї вивчають усі рекомендації та планують відновлювати роботу частини експозиції.

«Чекаємо заключення нашого штабу, складаємо алгоритм для нашої установи, погодимо його з управлінням культури та будемо тестувати», – розповіла директорка музею Ольга Гончар.

Наразі будуть доступними експозиції, розташовані просто неба. Тобто будуть доступними музей радянської спадщини та експозиція, яка стосується пересильної тюрми.

Музей «Територія Терору» — один з небагатьох музеїв і культурних інституцій, які були створені за часів незалежності. Створений у Львові на місці колишніх “пересильної тюрми №25” і “львівського ґетто”. Музей не зосереджується тільки на одній трагічній події Львова і тільки на минулому, але й підтримує сучасних політв’язнів, піднімає тему захисту прав людини та уникає наративу «переможців і переможених».

Фото: https://supportyourart.com

Інші львівські музеї опрацьовують логістику відвідування музеїв, адже це мають бути або індивідуальні відвідини, або відвідини мінімальними групами до 2 чи 5 осіб, які мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту. Попередньо планується, що більшість музеїв зможуть відкритись наприкінці травня – на початку червня.