Вівторок, Листопад 19

У Львові відкриють станцію компостування органічного сміття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Львові цього місяця розпочне роботу перша міська станція компостування органічних відходів. Очікується що вона зможе переробляти 30 тисяч тонн органічних відходів щорічно.

Як повідомили у Львівській міській раді, підприємство запрацює на вулиці Пластовій, де в майбутньому планують відкрити сміттєпереробний завод. Ідею створення станції запропонували екоактивісти, а розвинуло її комунальне підприємство «Зелене місто». Зазначають, що органічне сміття на полігонах створює найбільше проблем: виділяє газ і утворює фільтрати, які забруднюють ґрунти.

Найближчим часом у місті почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору «мокрих» відходів. У ці них збиратимуть харчові та зелені відходи, з яких робитимуть компост, який можна буде використовувати як добриво. Також у місті встановлять 338 додаткових контейнерів для роздільного збору сміття.

«Робота станції компостування стане початком сортування відходів у Львові, а мешканці міста матимуть перехідний період, щоб навчитися та звикнути до нової системи вивезення сміття, адже через два роки на вулицях стоятиме вже значно більше контейнерів, призначених для тих чи інших відходів», — зазначив директор місцевого комунального підприємства Зелене місто Вадим Ноздря.

 

Він додав, що ефективність роботи майбутнього сміттєпереробного заводу напряму залежатиме від того, наскільки якісно у місті буде налагоджений роздільний збір відходів.

Нові контейнери не вплинуть на тариф на вивезення сміття для мешканців Львова, адже об’єм відходів залишиться незмінним.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР