П’ятниця, Грудень 6

У Львові на Володимира Великого відновили рельєф зруйнованої мозаїки «Море і риби»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Зруйновану мозаїку «Море і риби», розміщену на колишньому магазині «Океан» (вул. Володимира Великого, 26а) відновлюють, пише пресслужба ЛМР.

Цього року вдалося відновити стіну та нанести рельєф. Як повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, через погодні умови роботи на об’єкті призупиняють до наступного року. Усі роботи фінансує компанія-забудовник.

Було визначено, що відновлення відбуватиметься у три етапи, які передбачають відбудування стіни, нанесення рельєфу і викладення мозаїки.

Взимку майстри готуватимуть до роботи шматочки смальти – тієї, що вціліла, а також нової – її митимуть та чиститимуть. Обкладати нею вже відновлений рельєф мозаїки почнуть навесні.

Як зауважив Остап Патик, львівський живописець, син Володимира Патика, автора мозаїки, технічно відновити мозаїку — можливо, адже для цього є всі необхідні креслення, матеріали, 3D-скани, а також спеціалісти, які виконують роботи. Окрім того, в цій будівлі, яку збудує компанія-забудовник, мають передбачити місце для дитячого мистецького простору.

 

«Ми призупиняємо роботи до наступного року. Загалом те, що всі відновлювальні процеси фінансує компанія-забудовник, яка зруйнувала мозаїку «Море і риби», є в Україні прецедентом. Багато людей кажуть, що це не відновлення орнаменту, а виготовлення його копії. Насправді, готове панно буде збігатись із оригіналом на 99%», – запевняє заступник міського голови з розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, 15 лютого 2019 року були затверджені містобудівні умови та обмеження з реконструкції будівлі на вул. В. Великого, 26а, колишній магазин «Океан». Забудовник декларував, що мозаїку «Море і риби» буде збережено. Тривалий час, під час ремонтних робіт, мозаїка зберігалася. Однак 18 липня стіну з мозаїкою зруйнували. Її залишилося приблизно 12%.

Наступного дня, 19 липня, на засіданні виконавчого комітету містобудівні умови та обмеження були скасовані і було дано доручення ДАБІ у м. Львові, щоб провести перевірку робіт, які здійснювалися. До 31 липня тривала перевірка на об’єкті. За результатами перевірки були виявлені порушення. Інспекція склала відповідний протокол і наклала штраф у розмірі 90 тис. грн.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР