П’ятниця, 19 Квітня

У Львівському ботанічному саду зацвіли магнолії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Традиційно у квітні місяці у Львівському ботанічному саду ім. І. Франка зацвіли магнолії, які будуть любувати око орієнтовно до кінця травня, на жаль, цьогоріч лише працівників саду.

Цієї весни Ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка через карантин не може запросити мешканців на дні відкритих дверей.

Як розповів у коментарі кореспондентці 032.ua директор ботанічного саду університету ім. І. Франка Андрій Прокопів, розцвітають магнолії щороку майже в однаковий час, бо це великі дерева, яким для вегетаційного період потрібно достатньо тепла. Отож, і цьогоріч, попри теплу зиму, вони зацвіли, як і зазвичай – на початку квітня.

Цвітіння магнолій може тривати орієнтовно до кінця травня, відомо понад 200 їх видів, а також велику кількість сортів і гібридів магнолій, деякі з них квітнуть у Львівському ботсаду.

“Найближчим часом також очікуємо цвітіння рододендронів, бузків, деревоподібних півоній, однак під час карантину ми не проводимо дні відкритих дверей, але будемо публікувати фото з ботсаду на сторінці у Facebook, щоб всі охочі могли насолоджуватися красою”, – розповідає Андрій Прокопів.

У Ботанічному саді розповіли невеличку історію магнолії.

«Мігрантка з далекої Америки, ровесниця динозаврів, справжня аристократка в рослинному царстві – магнолія. Названа на честь французького ботаніка П’єра Маньоля (Pierre Magnol): ця рослина здавна вабила красою своїх квіток. У природі магнолії трапляються у Південно-Східній Азії та Північній Америці, але потрапивши до Європи на початку XVIII століття, ці рослини зумовили справжню «магнолієву лихоманку», яка не припиняється й нині. А тому, їх нерідко можна побачити на вулицях міст і у приватних садибах далеко за межами природного ареалу Особливо популярні магнолії в Китаї, де символізують весну, жіночу чарівність та повагу до краси. В Японії ж є традиція щорічно відвідувати місця цвітіння магнолій з рідними, насолоджуючись чарівними ароматами. А скільки митців черпали своє натхнення в цих рослинах!», – зазначається у повідомленні.