Субота, 20 Квітня

У Карпатах масово розквітла червона рута, очікують пік цвітіння: фотографії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Чорногірському та Мармароському хребтах українських Карпат масово розквітли рододендрони, які в народі називають червоною рутою. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Пік цвітіння рододендрона в Карпатах настане за тиждень, а триватиме воно ще трохи більше 2 тижнів. Росте рододендрон східнокарпатський тільки на найвищих гірських хребтах і це велика вдача – потрапити на пік його цвітіння.

“Пік цвітіння рододендрона в Карпатах цьогоріч через аномально холодні весну та початок літа запізнився на три тижні — якщо раніше 20 червня червона рута на Чорногорі вже масово квітла, то цьогоріч тільки почала цвітіння”, – розповів екскурсовод журналістам Укрінформу.

Фото: ukrinform.ua

Фото: ukrinform.ua

Фото: ukrinform.ua

Відтак, туристам, які мають можливість в карантин здійснити самостійні подорожі або ж невеликими групами, варто планувати поїздку найближчим часом, кажуть місцеві гіди.

За їхніми порадами, нині ідеальний час для походів у Карпатах, можна планувати самостійні подорожі і тури для невеликих груп. Варто враховувати погоду, моніторити її на синоптичних сайтах, також розрахувати маршрут — після червневих злив в Карпатах розмило багато доріг на під’їздах до полонин.

Фото: ukrinform.ua

Про червону руту

Рододендрон карпатський, він же східнокарпатський, який також має ще місцеві назви бердулян, бердуляк, збурник, кашкара, когітник, омеґа та чорногривник, — це вічнозелений чагарник родини вересових.

Це вид рододендрона поширений на Балканах та в Карпатах. В Україні зростає на межі свого поширення, росте на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни та ялівцю на висотах 1600–2050 м. Характерний для Ґорґанів, Свидовця (у масиві Близниці), але найбільші зарослі карпатського рододендрона – саме на гірських масивах Чорногори та Мармароша.

Це лікарська рослина, в народних легендах — чаклунська, місцеві жителі переповідають: якщо дівчина подарує червону руту легіню, той закохається назавжди і не розлюбить ніколи. Втім, рослина занесена до Червоної книги України як рідкісна, зривати її не можна, за це передбачено штраф — 57 грн за одну квітку.

Фото: ukrinform.ua

Стверджують, що саме про цю червону руту написав свою легендарну пісню композитор і основоположник української естрадної пісні Володимир Івасюк. Відтак, зараз на Чорногорі туристи з радістю її співають.

Також мандрівники, що йдуть полюбуватися червоною рутою на Чорногору, роблять багато світлин на фоні фіолетових кущів — такі фото збирають багато лайків в соцмережах.

У час цвітіння рододендрона у Карпатах традиційно організовують багато фототурів — знімати схили, вкриті цими квітами, неймовірне задоволення.