У Канаді починають будувати космодром для українських ракет: ролик

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Про спільний проект України, США та Канади по комерційному космосу стало відомо ще взимку 2017 року, зараз ж розпочнуть будувати стартовий комплекс, передає ЛІГА.Новини.

Американська компанія Maritime Launch Services незабаром приступить до спорудження на території канадської провінції Нова Шотландія космодрому для запуску українських ракет Циклон-4М.

На YouTube українського КБ «Південне» з’явився анімаційний ролик, на якому показана схема космодрому і етапи підготовки ракети до запуску.

Створення інфраструктури на себе бере MLS, розробку ракети – конструкторське бюро “Південне”, її створення – завод “Південмаш”.

Зараз MLS погоджує з владою документацію по екологічним вимогам, а також формує казну для забезпечення роботи пускового майданчика (для цього потрібно $148 млн). У компанії сподіваються закінчити цей етап до зими.

 

Космодром буде розташований біля містечка Кансо на узбережжі Атлантичного океану, а перший пуск ракети запланований на 2020 рік. Протягом двох років після цього MLS сподіваються вийти на 8-12 щорічних стартів при вартості кожного не вище $50 млн.

Image: Maritime Launch Services

Циклон-4М – це 39-метрова з діаметром 4 м двоступенева ракета середнього класу з рідинно-реактивним двигуном; призначена для закидання вантажів на низькі і середні кругові і еліптичні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні. У разі необхідності – і виведення на орбіту Міжнародної космічної станції.

Ракета створюється із застосуванням технологій і напрацювань попередніх ракет серії – Зеніт-2 і Циклон. Маршова ступінь працює на гасі з рідким киснем, друга використовує гептил і аміл. Стартова маса – до 274 тонн.

Розробники запевняють, що Циклон-4М зможе виводити до 3,7 т на орбіту висотою 450 км або 3 т – на висоту 1200 км при нахилі орбіти 87,4-87,9 градусів.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР