Понеділок, Листопад 18

У Білорусі знайшли печатку, яка ймовірно належала Володимиру Мономаху

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Гродно (Білорусь) під час розкопок на території Нового замку знайшли так звану вислу печатку, яка ймовірно належала Володимиру Мономаху, повідомляє Гродненський державний історико-археологічний музей.

“Кілька днів тому мінський археолог Іван Спірін під час робіт на Новому замку знайшов вислу печатку, яку сміливо можна віднести до перших років існування Гродно”, – заявили у музеї.

Там відзначили, що такі свинцеві печатки затискалися на шнурках, прикріплених до документів, наприклад, листів.

З одного боку печатки — зображення Василя Кесарійського (покровителя Мономаха), з іншого боку — напис давньоруською мовою з проханням про божу допомогу.

 

“З печаткою працюватимуть фахівці, але вже можна припустити, що вона належить князю Володимиру Мономаху, батькові Гродненської княжни Агафії”, – підкреслили у музеї.

За його інформацією, на одній стороні печатки – зображення Василя Кесарійського (небесного покровителя Мономаха, який також мав ім’я Василь), а з іншого благопобажальний напис давньоруською мовою з проханням про божої допомоги.

Такі печатки відносяться до пізнього періоду влади Володимира Мономаха (після 1113 року).

1116 року великий київський князь Володимир Мономах видав свою дочку Агафію за князя Всеволода Давидовича. Князь Всеволод (Усеваладка) і згадується як гродненський князь 1127 року – року першої літописної згадки про Гродно.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР