Вівторок, Листопад 19

Ціна картоплі у Львові б’є рекорди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

На ринку «Шувар» ціна картоплі б’є рекорди: порівняно з попереднім роком вона виросла утричі, розповіли WN покупці.

Продавці пояснюють рекордне зростання ціни неврожаєм і просять за кілограм бульби від 9 до 11 гривень. Дрібна – по 6 гривень. Покупці з сподіваються на дешевшу картоплю з приватних господарств.

Вартість інших овочів – не така запаморочлива. Торішній рекордсмен, морква, коштує приблизно 6 грн за кілограм, стільки ж – буряк. Баклажани – 6-7 гривень. По 10-11 хочуть за кілограм помідорів.

У 2019 році в Україні очікується неврожай картоплі та інших овочів борщового набору. Про це заявила Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру, повідомляє Agronews.

 

«В Україні зменшилася площа засіву картоплі, так як це не експортна культура. Крім того, садити її на півдні країни безперспективно, так як там дуже низька врожайність. Цього року погана картопля через негативні погодні умови. Якщо температура ґрунту вище 25 С, то бульби вже не утворюються. Найгірший урожай картоплі в цьому році буде на півдні і в центрі країни. Відповідно, варто очікувати його подорожчання», — розповіла Адаменко.

Вона уточнила, що урожай овочів борщового набору буде набагато нижчим, ніж минулого року.

«Сказати, що урожай овочів постраждав, не можу. Однак урожай буде набагато нижче, через погані умови для запилення. Також негативно вплинули коливання температури. Для овочів борщового набору потрібно, щоб вночі температура повітря була вище 6 °C. Якщо вона опускається нижче, то овочі псуються. Відповідно, цього року постраждала якість і кількість овочів для борщового набору, а це означає, що ціни на нього зростуть», — резюмувала вона.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР