Це Україна потребує Польщі, Польща без України цілком впорається – представник МЗС Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Польські чиновники відзначилися черговою провокативною заявою щодо України. Цього разу це зробив глава політичного кабінету Міністерства закордонних справ Польщі Ян Парис.

Під час дискусійної зустрічі у клубі «Ронін», він заявив, що «Україна потребує Польщі, а от Польща без України здатна собі зарадити», передає RMF24.

Так польський дипломат відреагував на слова Президента Європейської Ради Дональда Туска про те, що “безпечна Польща не може існувати за умови конфлікту з Україною“.

“Після виходу Британії з ЄС Польща буде п’ятою державою в ЄС, Польща входить в НАТО, є головною державою східного флангу і буде існувати незалежно від того, що діється в Україні, чи там ситуація краща, чи гірша”, – заявив Ян Парис.

При цьому він додав, що “сильна і незалежна Україна важлива для Польщі, натомість неправда, що існування України є необхідною умовою існування вільної Польщі”.

Крім того, Паріс звинуватив українців у фальсифікації історії і переслідуванні польської меншини. За його словами, українські чиновники мають неправильне бачення Польщі, оскільки черпають його з Gazety Wyborcej.

“Поки так буде, так вони і будуть помилятися. Вони вважають, що Варшава слабка, ізольована і потребує України. Неправда. Це Україна потребує Польщі. Польща без України цілком собі допоможе”, – сказав дипломат.

 

За даними польського видання Onet, міністерство закордонних не знало про такі заяви свого чиновника. Однак поки жодним чином офіційно не прокоментувало його висловлювання.

Нагадаємо, недавно голова українського МЗС Павло Клімкін сказав, що в Польщі працює майже мільйон українців.

Про це він повідомив в ефірі “112 Україна”, коментуючи заяву польського прем’єра Матеуша Моравецького щодо великої кількості українських біженців у Польщі.

Зазначимо, що раніше Моравецький заявив про те, що Польща, “приймаючи українських біженців, допомагає розвантажити напругу на східному фланзі Євросоюзу“.

Клімкін, коментуючи заяву Моравецького, зазначив, що українці рятують польську економіку.

“Ми (українці, – ред.) реально рятуємо польську економіку, оскільки українці там працюють. Я знаю випадки, коли українцям пропонують більшу зарплатню, оскільки вони більш гнучкі, дуже сфокусовані на тому, що роблять”.

Інтернет користувачі вже відреагували на заяви польського посадовця

“МЗС оцінює, що майже 1 млн українців є в Польші. Так хто кого рятує? В даному сенсі ми рятуємо польську економіку. Але з нашими польськими друзями ми завжди будемо розмовляти як з друзями з усіх питань, включаючи питання нашої історичної пам’яті”, – додав Клімкін.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР