Субота, 20 Квітня

Тартаківський палац на Львівщині відкривають для екскурсій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

15 серпня у Тартаківському палаці, що на Львівщині, розпочинається туристичний сезон. Про це повідомляється у Фейсбук-спільноті “Тартаків / Tartakiv”.

“Запрошуємо Вас На гостину до Урбанських. Щовихідних упродовж двох місяців ми чекатимемо на Вас у нашому палаці, де Ви зможете повернутись в епоху вишуканих вбрань, елегантних інтер’єрів, багатої історії та неочікуваних кульмінацій! Вас чекає незабутній екскурс у минуле, адже ми підготували для вас дещо особливе”, – йдеться в повідомленні.

фото portal.lviv.ua

У день відкриття туристичного сезону гостям запропонують екскурсії, експозицію кімнати епохи Урбанських, костюми часів розквіту палацу для фотосесій та повного занурення у ХІХ століття, польову кухню, локальні смаколики, розваги для дітей і тематичні фотозони.

Гостем вечора стане відомий львівський джазовий піаніст Макс Лан. Також цього дня планують запустити освітлення Тартаківського палацу. Дійство закінчиться нічним переглядом фільму просто неба.

фото portal.lviv.ua

Впродовж 16 серпня на території палацу діятиме ярмарок, на якому свої вироби ручної роботи представлять талановиті майстрині з «Країни Handmade». Це картини, ляльки-мотанки, намиста та забавки. Спеціально до відкриття сезону у Тартакові оновили експозицію кімнати Урбанських.

Туристичний сезон у Тартакові триватиме до середини жовтня. Працюватиме палац щовихідних: у суботу – з 16.00 до 23.00, у неділю – 14.00 до 20.00. У будні дні – за попередньою домовленістю.

Тартаківський палац – інтерє’р 2020. Світлина Спадщина.UA / Heritage.UA. – Оксана Лобко.

Сходи другого поверху. Фотографія 1938 року. Фотографія зроблена під час візиту історика Романа Афтаназі до Марії Урбанської. Національний цифровий архів Польщі (NAC).

Історична довідка: У Тартакові був замок Потоцьких (залишки збереглися у вигляді оборонних мурів з південно-західного боку пізнішого палацу). Наприкінці 19 ст, на рештках замку зводять палац коштом тодішнього власника маєтку в Тартакові Збіґнєва Лянцкоронського, представника відомої польської шляхетської родини Лянцкоронських.

В її часи палац двічі пoграбувала російська армія, добряче пoнищивши внутрішнє оздоблення. Умеблювання та більшість колекцій були знищені. У 1990-х у ньому відбулася пoжежа, і відтоді розкішна будівля без даху і перекриттів стоїть пусткою.