Неділя, Вересень 15

«Слуга народу» відкликала законопроект про продаж SIM-карт за паспортами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Законопроект «Про електронні комунікації», яким пропонувалося зобов’язати операторів надавати послуги зв’язку на основі укладання договору з наданням абонентом особистих даних, а також дозволити операторам мобільного зв’язку блокувати «сірим» мобільним терміналам доступ до своїх мереж за IMEI-кодами буде відкликано, заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, який є одним з авторів документа.

«Ми цей закон повністю перероблятимемо, враховуючи останні європейські практики. За моєю ініціативою його відкликали», – заявив Федоров у кулуарах зустрічі уряду з експортними IT-компаніями у середу, 4 вересня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Законопроект зареєструвала група депутатів від президентської партії «Слуга народу», яка має монобільшість у парламенті. Про відкликання документа також заявив один з його авторів Олександр Федієнко.

 

«Не дивлячись на те, що над розробкою цього законопроекту працювали представники всіх ключових галузевих організацій та близько тридцяти запрошених експертів, проект документа був підданий критиці з боку громадськості. Було вирішено провести додатковий “краш-тест” документа», – пояснив Федієнко в коментарі виданню Internet UA.

Українська Facebook-спільнота критикувала законопроект за тотальну реєстрацію мобільних пристроїв (внесення IMEI термінального обладнання в Систему контролю кодів ІМЕІ) і SIM-карти за паспортами (укладення договору про надання електронних комунікаційних послуг), а також за зберігання трафіку операторами.

При цьому Федієнко додав, що такий закон необхідний для впровадження концепції під назвою «Держава у смартфоні». Так

Тож, за словами Федієнка, це дозволить абонентам захистити свої номери, до яких прив’язані банківські рахунки.

Нагадаємо, наразі в Україні абонент передплаченого (неконтрактного) мобільного зв’язку може добровільно надавати свої дані. Також це потрібно для перенесення свого номера від одного оператора до іншого.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР