Що роблять та де зберігають львівську бруківку після реконструкції вулиць

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Де зберігають бруківку у Львові? Тема бруківки – це дуже гостра тема у нашому місті, яка викликає серед багатьох львів’ян питання, створює дискусії. Вона давно є політизованою, адже окремі політики намагаються перед виборами зробити з мухи слона, акцентуючи на, чи то зникненні, чи то начебто продажу львівської бруківки до Європи, що є звісно неправдою. Зняту бруківку з львівських вулиць, на яких проводять ремонтні роботи, зберігають на території очисних споруд «Львівводоканалу», що на вулиці Пластовій, 13. І не тільки.

Зокрема, зараз там знаходиться бруківка з вулиць Богдана Хмельницького, Чернівецької та площі Двірцевої. Про це Тvoemisto.tv повідомила під час стріму директорка ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова. За її словами, на кожному об’єкті закріплений інженер технічного нагляду, який облікує бруківку.

«Коли підрядник приступає до робіт, то відповідно до проєкту розуміє, скільки саме їм буде потрібно бруківки для замощення. Тобто проводять облік. Певні об’єми залишають на місці, як, наприклад, на вулиці Пекарській та Шевченка, решту вивозять сюди – на Пластову, яка не планується на повторне використання на певному об’єкті», – каже Оксана Стеферова.

Знята пошкоджена бруківка, яка вже не підлягає використанню, вважається сміттям. Як розповів начальник відділу технічного нагляду ЛКП «Львівавтодор» Павло Стецьків, за збереження бруківки, яку залишають поблизу ремонтованих вулиць, відповідальні генеральні підрядники. Якщо яка буде нестача бруківки, то усі питання будуть скеровані до підрядника.

За словами Оксани Єстеферової, зараз на Пластовій зберігається переважно груба бруківка з вулиці Богдана Хмельницького, частини Чернівецької та лівої частини площі Двірцевої, а також бетонні та гранітні бордюри з Чернівецької. Згодом сюди завезуть ще й бруківку з вулиці Бандери, адже там замостять повторно лише між трамвайними коліями та на місці паркувальних слотів.

Наприклад, це бруківка з вул. Чернівецької та площі Двірцевої. Фото з відео видання “Твоє місто”.

Решта бруківки знаходиться на балансі районних адміністрацій по районах, яка також ретельно обліковується та охороняється на території шляхо-ремонтних підприємств.

Щоб бруківка або мозаїка була далі комусь передана для використання мощення доріг, дворів, має бути прийняте відповідне рішення виконавчого комітету про погодження передачі бруківки чи мозаїки певному підприємству.

Як повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександр Одинець, загалом на балансі міста зараз знаходиться 3500 кв.м. грубої бруківки та 4700 кв.м. бруківки-мазаїки.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР