Роман Городечний – перший львів’янин, що підкорив Еверест (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

38-річний Роман Городечний став першим львів’янином, що підкорив найвищу точку у світі – гору Еверест (8848м). Він у складі української експедиції піднявся на вершину у понеділок, 14 травня, о 6:25, пише Zaxid.net.

Експедиція української команди в Непал у складі Романа Городечного, Дмитра Семеренка, Тараса Позднія та Ірини Галай розпочалась 9 квітня. Рівно через місяць, 9 травня, альпіністи розпочали вирішальний штурм на Еверест, підкоривши його зранку 14 травня. З вершини Евересту Роман Городечний зателефонував своїй дружині Юлії – вона першою і повідомила про підкорення альпіністами Евересту. Зараз команда вертається у базовий табір.

Фото Тараса Позднія та клубу туристів «Кулуар»

Фото Тараса Позднія та клубу туристів «Кулуар»

 

Далі українські альпіністи планують здійснити безкисневе сходження на четверту вершину світу – гору Лхоцзе (8516), перейшовши на цю вершину з Евересту. Раніше жоден український альпініст не здійснював такого переходу.

© RiaUkraina

Роман Городечний почав займатися альпінізмом у 2014 році. З того часу він вже підкорив кілька світових вершин, серед яких Кіліманджаро (5895 м), Мера-пік (6660 м), Кала-Патхар (5643 м). У березні Роман Городечний показав ZAXID.NET, як готується підкорювати Еверест.

Додамо, що Ірина Галай, яка є учасницею цієї експедиції, минулого року стала першою українкою, що підкорила Еверест.

Довідка:

Загальна кількість альпіністів, які піднялися на Еверест з початку його історії: 8306 чоловік (станом на 2017 рік), при цьому, кількість альпіністів, які піднялися вперше на вершину Евересту становила 4833 осіб, що означає, що 3473 альпіністів – це в основному були шерпи, які здійснювали в своєму житті вже не одне сходження на вершину Евересту.

Станом на 4 грудня 2017 роки (з 1921 року) офіційно загиблими вважаються 288 осіб. З них 173 іноземний альпініст і 115 шерпів.

181 альпініст загинули при сходженні з південного боку, що в процентному співвідношенні складає 3,4% від загальної кількості успішних сходжень, 107 осіб – при сходженні з півночі – це 3,3% від загальної кількості успішних сходжень.

З детальнішою статистикою сходжень на Еверест можете ознайомитись тут.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР