П’ятниця, Березень 22

Робоча поїздка Президента України до Львова та області: фото

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рівно 150 років тому, 8 грудня 1868 року, у Львові було засноване Товариство «Просвіта». 

Сьогодні, 8 грудня, Президент України Петро Порошенко взяв участь у відзначенні 150-річчя утворення товариства «Просвіта» у Львівській опері, зустрівся із львів’янами та відвідав село Жовтанці на Львівщині. 

Під час свого виступу в оперному театрі Глава держави зазначив, що дата створення товариства «Просвіта» назавжди записана в історії державотворення.

© president.gov.ua

“Ця подія означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів. Українська громада відділила нав’язливий, хибний вибір між полонізацією і русифікацією. Діячі «Просвіти» піднялися над імперськими кордонами і побачили єдиний український народ зі своїм історичним корінням, з власною мовою, з оригінальними культурними традиціями”, – зазначив Петро Порошенко.

“Митрополит Андрей Шептицький з нагоди 70-річчя заснування «Просвіти» у 1938 році освятив прапор цієї організації з написом: «В силі духу – перемога народу!». Ці слова актуальні і тепер. Я впевнений: ми вийдемо переможцями з нинішньої боротьби за незалежну українську державу”

Також він сказав, що завдяки силам активістів «Просвіти» утворилися різноманітні спілки, рухи, масово відкривалися школи, бібліотеки, публічні читання, друкували книги, підручники.

© facebook.com/petroporoshenko

“З просвітянами також поєднали себе видатні українці: Іван Франко, Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Грушевський, Михайло Коцюбинський, Борис Грінченко та інші. Це перелік великих імен можна значно розширити, але потрібно не забувати про тисячі вчителів, панотців, студентів, лікарів, підприємців, адже вони дали нам приклад того, що не слова, а віра, тяжка праця творять націю та державу.

Від усього серця вітаю усіх з ювілеєм «Просвіти». Дякую вам, дорогі «просвітяни», за надзвичайний внесок в розбудову нашої України, за підтримку українського духу, за незламність віри у боротьбі за українську мову, культуру та державність”.

Урочистості з нагоди 150-річчя «Просвіти»

Рівно 150 років тому, 8 грудня 1868 року у Львові було засноване Товариство «Просвіта». Абсолютно без перебільшення можна сказати, що ця дата означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів, коли наша Вітчизна була ще поділена між різними імперіями. Імперії згодом впали. А ми були, є і будемо!Митрополит Андрей Шептицький з нагоди 70-річчя заснування «Просвіти» у 1938 році освятив прапор цієї організації з написом: «В силі духу – перемога народу!». Ці слова актуальні і тепер. Я впевнений: ми вийдемо переможцями з нинішньої боротьби за незалежну українську державу.Від усього серця вітаю усіх з ювілеєм «Просвіти». Дякую вам, дорогі «просвітяни», за надзвичайний внесок в розбудову нашої України, за підтримку українського духу, за незламність віри у боротьбі за українську мову, культуру та державність.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 8. Dezember 2018

Глава держави виступив на сцені театру з промовою, у якій пообіцяв підписати нещодавно прийнятий у ВРУ закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

 

Президент України згадав і томос про автокефалію, назвав його ще одним Актом проголошення незалежності України.

Після урочистостей в оперному театрі, Президент Петро Порошенко привітався з львів’янами на вулицях міста.

© facebook.com/petroporoshenko

© facebook.com/petroporoshenko

“Дякую за теплий прийом, львів’яни, зустріч з вами – завжди свято!”

© facebook.com/petroporoshenko

© facebook.com/petroporoshenko

Під час поїздки до Львівської області у селі Жовтанці Петро Порошенко вшанував пам’ять Небесної сотні та героїв, що віддали життя за свою державу.

Президент встановив лампадку до пам’ятника Героям Небесної Сотні та ставши на коліно хвилиною мовчання вшанував пам’ять тих, хто загинув захищаючи європейське майбутнє України.

Глава держави також уклоном голови вшанував пам’ять українців, що віддали життя за свою державу, біля пам’ятника мужнім героям, що розташований у селі Жовтанці. На честь героїв на пам’ятному знаку зроблено напис: «Здобудеш Українську державу, або загинеш у боротьбі за неї. Героям України – вічна слава».

© president.gov.ua

© president.gov.ua

“З радістю відгукнувся на пропозицію служителів церкви селища Жовтанці і разом із жителями взяв участь у молитві за всіх борців за волю і незалежність України у храмі Успення Пресвятої Богородиці.

Дуже радий, що вдалося трохи відхилися від графіку робочої поїздки та спільно помолитися за Україну, подякувати вірянам і священикам, які щоденно моляться за Україну, за перемогу нашого війська, моляться за владу, моляться за український народ”.

© president.gov.ua

Нагадаємо, востаннє Петро Порошенко приїжджав на Львівщину 16 жовтня. Тоді він перевіряв хід будівництва сучасного військового містечка у селі Старичі Яворівського району, а також навідав поранених бійців у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, що на вул. Личаківській.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР