П’ятниця, Квітень 20

Рейд ялинковими ринками Львова: під документи кількох легальних дерев продають незаконно зрубані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нелегальних ялинок у місті більше половини, і попит на них зумовлюється ціною.

У Львові правоохоронці провели рейд ялинковим ринком, аби виявити нелегальні точки продажу дерев і розкрити схеми, котрі використовують несумлінні продавці. На товар у них мають бути документи та чіпи, йдеться в сюжеті ТСН.

На ринку можна зустріти бабусь, які цілком легально продають по кілька дерев, придбаних у лісництві. “На плечах до району привезла, в електричку – сюди. Такий наш труд”, – розповіла одна з них. Щоб перевірити, чи наліпки не підробні, патрульний завантажує спеціальну програму та вводить номери з чіпа. Побачивши поліцію, кілька продавців з ялинками втекли, а дехто не встиг забрати свій товар і залишив просто на ринку.

 

Інші продавці мають кілька чіпів у кишені, але самі дерева не промарковані. Торговці кажуть, що просто не встигли – мовляв, наклейки паперові, вони розмокають. Однак правоохоронці продавцям не вірять – підозрюють, що ті хитрують, а дерева насправді зрубані незаконно. “Офіційно в лісгоспі купується 5 ялинок, під цю кількість підвозиться ще енна кількість не облікованих. Таким чином, знаєте, як в трамваї білети: закомпостував, передав іншому”, – пояснив інспектор патрульної поліції Олександр Савицький.

На найбільшому ялинковому ринку міста і без патрульних зрозуміло, що більше половини товару продається нелегально. Іван із Івано-Франківщини – один із небагатьох веде бізнес по-чесному: має і документи, і чіпи, але покупцям на це байдуже. Їм головне – ціна, тож люди самі провокують зрубувати дерева нелегально, аби тільки вони були дешевші. Загалом у Львові є 25 місць, де законно торгують хвойними деревами, стихійних ринків із цьогоріч ще не виявляли.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР