П’ятниця, Квітень 20

Рейд парковками Львова: чи впливає більший штраф на кількість охочих зайняти місце для інваліда

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

До 1700 грн зріс штраф за паркування на місцях, відведених для водіїв з інвалідністю. Діють нові правила від 26 жовтня. Журналісти “5 каналу” разом із поліцією вирушили у рейд, щоб дізнатися, чи вплинули збільшені штрафи на кількість порушників у Львові.

Найчастіше любителів парковки на місцях для людей з інвалідністю можна зустріти біля супермаркетів. Бо такі місця найближчі до входу. Довго полювати на порушників копам не доводиться. Паркомісце для водіїв з інвалідністю зайняте. Але знака “Інвалід за кермом” на авітівці не бачимо. Водій порушення визнає, штраф 1020 грн обіцяє сплатити. І каже – тепер уважніше вибиратиме місце для паркування.

Через кілька хвилин – ще один порушник. Паркує авто просто під знаком. І таких впродовж дня може бути з десяток, кажуть поліцейські. “Оскільки переважна більшість вперше отримує такий штраф, то виписується мінімальний штраф 1020 грн. Якщо водія немає на місці автомобіля – чекаємо, даємо час 15-20 хв., щоб з’явився. Якщо немає – викликається евакуатор і автомобіль евакуйовується на арештмайданчик”, – розповідає інспектор патрульної поліції Максим Маньковський.

 

За п’ять днів, які діє новий закон, львівські копи виписали понад три десятки протоколів. Від несумлінних водіїв страждають такі водії з інвалідністю, як Богдан Носевич: “Незручно, тому що нам треба трошки місця більше, щоб витягнути і поставити візок, вийти з машини. Якщо поставити далі, то на візку доведеться більше їхати. Незручно…. Часто з тим стикаюся, постійно вони де зупинки для інвалідів паркуються, хоча багато місць вільних є”.

Водій з інвалідністю вірить, що новий закон навчить водіїв звертати увагу на знаки про заборону зупинки. Тим часом поліцейські готові рішуче карати всіх порушників. Зокрема, і власників стоянки за стерту розмітку і недостатню кількість паркомісць для водіїв з інвалідністю.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР