Рада ухвалила Виборчий кодекс з відкритими списками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Верховна Рада України ухвалила новий виборчий кодекс. За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів.

Новий Виборчий кодекс передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад міст, у яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб (до таких міст відносяться всі обласні центри, а також кілька інших міст обласного значення).

При цьому на виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.

Передбачається, що завдяки новому виборчому кодексу кандидатам у парламент, які припинять бути самовисуванцями, буде набагато легше отримати підтримку в системі відкритих списків.

Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів.

 

“Кожна з політичних партій, ідучи на вибори, обіцяла проголосувати за Виборчий кодекс!” – підкреслив Андрій Парубій, закликавши депутатів змобілізуватися перед остаточним голосуванням. Зрештою, після кількох спроб, Виборчий кодекс у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками було схвалено в цілому 230 голосами.

“Це – перемога!” – заявив після результативного голосування глава парламенту.

Відзначимо, серед авторів даного законопроекту №3112-1 – голова парламенту Андрій Парубій.

Відзначимо, що проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки і скасування «мажоритарки», прийняли в першому читанні ще в листопаді 2017 року. Але з тих пір справа так і не дійшла до другого читання – до документа подали безпрецедентну кількість поправок (майже 5000), які затягують його розгляд.

Після інавгурації президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і вніс свій проект кодексу до парламенту, який передбачає скасування мажоритарної системи, але зберігає закриті списки.

Депутати не включили цей проект до порядку денного. Після цього Зеленський видав указ про призначення дострокових виборів на 21 липня, що автоматично означає – вибори в Раду відбудуться за старою змішаною системою.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР