Субота, 20 Квітня

На вершині гори Високий верх хочуть будувати монастир ПЦУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Монастир хочуть збудувати поруч з існуючою каплицею ПЦУ.

Про такі наміри представники церкви повідомили місцеву громаду, пише ZAXID.NET.

Проти ідеї зведення монастиря уже висловились науковці, а місцева влада заявляє, що дозволів на таке будівництво не видавала.

На горі Високий Верх у Сколівському районі на Львівщині ще у 2011 році місцева парафія УПЦ МП збудувала каплицю святого Іллі за кошти тодішнього народного депутата від «Партії регіонів», бізнесмена Ігоря Лисова. А нещодавно представники цієї церковної громади виступили з ініціативою збудувати поруч із каплицею невеликий монастир.

Територія Росохацьких полонин, де планується будівництво монастиря

Територія Росохацьких полонин, де планується будівництво монастиря

Територія Росохацьких полонин, де планується будівництво монастиря

Територія Росохацьких полонин, де планується будівництво монастиря

«Коли був празник святого Іллі [2 серпня] вони сказали, що готують документи на землю, щоб там збудувати монастир. Заявили, що незабаром починають будівельні роботи і що документи на землю у них вже на виході», – розповів ZAXID.NET директор національного природного парку «Сколівські Бескиди» Василь Приндак.

Фактично ця територія є землями запасу Росохацької сільської ради. За словами секретарки сільради Галини Пауш, з приводу можливості будівництва монастиря ніхто до сільської ради не звертався.

За словами керівника відділу містобудування та архітектури Сколівської РДА Олега Кончевича, до районної адміністрації за погодженнями документів на нове будівництво на горі Високий Верх також ніхто не звертався.

«Для того, щоб було якесь будівництво, треба мати у власності земельну ділянку. Щоб взяти земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту, має бути детальний план території. Ніхто поки що не звертався про розробку такого детального плану», – розповів ZAXID.NET Олег Кончевич.

На ініціативу будівництва монастиря в горах уже відреагували у науковому середовищі. Інститут екології Карпат НАН України звернувся до Сколівської районної ради та РДА з проханням звернути увагу на наслідки, до яких може призвести нове будівництво.

«Будівництво будь-яких капітальних споруд на вершинах Росохацьких полонин, які є осередками рідкісних і зникаючих видів субальпійської флори та фауни, а також важливим елементом Карпатського екологічного коридору регіонального та міжнародного значення, призведе як до руйнування оселищ та незворотних втрат біологічного різноманіття, так і до іміджевих втрат нашої держави на міжнародному рівні», – йдеться у зверненні Інституту екології Карпат.

«Щоб бути ближче до Бога, цілком не обов’язково знищувати унікальні екосистеми Росохацьких полонин, які сформувалися протягом тривалого періоду», – коментує ситуацію науковий співробітник Інституту Оксани Марискевич.