Понеділок, 16 Грудня

Прокуратура домоглась повернення Львівському університету приміщення вартістю майже 18 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Апеляційний суд повернув Львівському національному університету імені І. Франка приміщення площею 350 м2 у центрі Львова, в якому замість їдальні працював ресторан швидкого харчування «Час поїсти». Про це повідомила головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко, передає Zaxid.net.

Як з’ясували прокурори, у 2001 році приміщення університету площею 350 м2 Фонд держмайна здав в оренду ТзОВ «Старий замок» для обслуговування студентської їдальні. Однак у 2008 році сторони внесли зміни в договір оренди, де цільове призначення приміщення на Коперника змінили під кафе-бар. ТзОВ «Старий замок» здав це приміщення в суборенду львів’янці Зоряні Пиріг, яка відкрила там бістро «Час поїсти», де окрім їжі продавали алкоголь.

Окрім того, під час укладання нового договору оренди Фонд держмайна та ТзОВ «Старий замок» не провели оцінку приміщення і не змінили орендну плату за користуванням приміщенням університету. У матеріалах справи зазначається, що згідно з оцінками експерта, вартість цього приміщення станом на 2018 рік становить 17,9 млн грн. Натомість в договорі про оренду прописана значно менша сума – лише 554,8 тис. грн. Через це університет отримував занижену орендну плату за користуванням цими приміщеннями.

 

У 2016 році спеціальна комісія ЛНУ провела перевірку використання своїх приміщень і виявила порушення законодавства у сфері оренди приміщення на вул. Коперника, 3. «Зокрема, орендовані приміщення використовуються не за цільовим призначенням, здійснюється продаж товарів підакцизної групи, оцінка орендованого майна проведена лише у 2001 році», – йдеться в матеріалах справи.

Львівська прокуратура подала до господарського суду позовну заяву, яка була задоволена. Суд визнав недійсною угоду про внесення змін до договору оренди приміщення. Таким чином приміщення повернулось університету і буде використовуватись як їдальня.

Зазначимо, що Ірина Діденко повідомила про цю справу 15 листопада цього року. Однак з судових ухвал у справі випливає, що прокурори повернули це приміщення університету ще у 2018 році. Однак суборендарка приміщення Зоряна Пиріг оскаржувала це рішення в апеляційному і Вищому суді. Наприкінці вересня цього року Західний апеляційний господарський суд остаточно підтвердив рішення першої інстанції і остаточно скасував договір про оренду.

За даними бізнес-платформи YouControl, власниками ТзОВ «Старий замок» є латвійці Володимир Зуєв та Ян Петер Дируд.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР