Вівторок, 16 Квітня

Президент України призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський призначив колишнього президента Грузії та колишнього керівника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ. Про це йдеться в указі № 169/2020 “Питання Національної ради реформи і Виконавчого комітету реформ”. Указ підписано 7 травня.

“Щиро вітаю Міхеіла Ніколозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ та допоможе в здійсненні важливих змін у житті країни”.

Даним указом він також призначив Олександра Ольшанського заступником голови Виконавчого комітету реформ.

«Кілька пляшок відмінного грузинського вина з мого села прорвали карантин і доїхали до мене сьогодні. В принципі сьогодні є що відзначати. Здоров’я вам», – написав він.

Національна рада реформ була створена в 2014 році за указом п’ятого президента Петра Порошенка. У документі зазначалося, що – це «спеціальний консультативно-дорадчий орган при президентові України з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації».

Персональний склад Нацради затверджує президент. Згідно з офіційною інформацією, у 2014-2018 роках відбулося 28 засідань Нацради, останнє – на початку березня 2018 року.

Виконавчий комітет реформ – це допоміжний орган при президентові України. Його основними завданнями є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженого впровадження та моніторинг реалізації реформ.

Голова комітету:

– ініціює засідання Нацради реформ та розгляд на них питань за окремими напрямами реформ;

– забезпечує за окремими напрямами реформ виконання завдань, покладених на комітет;

– представляє комітет у взаємодії з іншими допоміжними органами і службами, створеними президентом, державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, іншими організаціями;

– представляє за дорученням Нацради реформ рішення Нацради реформ у відносинах з органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, з політичними партіями і громадськими об’єднаннями та ЗМІ;

– розробляє пропозиції щодо вдосконалення діяльності Нацради реформ, комітету та подає на розгляд президентові;

– утворює робочі групи для розроблення, детального опрацювання окремих напрямів реформ, моніторингу впровадження та ефективності реалізації в Україні реформ, досягнення цілей реформ, перебігу виконання рішень Нацради реформ, формує персональний склад таких робочих груп та ухвалює рішення щодо визначення їхніх керівників.