Середа, 24 Квітня

Повернення води в окупований Крим: Шмигаль уточнив свої слова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль спочатку заявив, що Україні слід відновити постачання води до окупованого Криму. За словами прем’єра, в іншому випадку аннексированному півострову нібито загрожує гуманітарна катастрофа.

Про це він заявив в етері в етері “Право на владу” телеканалу “1+1” у ніч на п’ятницю, 6 березня.

“Питання подачі води до окупованого Криму – це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть у Криму. Неподання туди води приведе до гуманітарної катастрофи. Ми не перекриємо воду для українців. Ми не можемо не давати воду українцям”, – заявив Шмигаль.

Нагадування про те, що відповідно до міжнародного права відповідальність за гуманітарну ситуацію на окупованій території несе держава-окупант, прем’єр проігнорував.

Він додав, що Крим – це Україна, а окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть.

Прем’єр Шмигаль готовий повернути воду в окупований Крим.

Прем’єр Шмигаль готовий повернути воду в окупований Крим. Про це новий глава уряду заявив в ефірі програми «Право на владу». «Неподача води в Крим призведе до гуманітарної катастрофи. В Криму живуть українці, ми не перекриємо воду для українців. Крапка»! – заявив Шмигаль.

Gepostet von ПРАВО НА ВЛАДУ am Donnerstag, 5. März 2020

ПІсля етеру Денис Шмигаль опублікував допис в Facebook, де зазначив, що уряд України не може подавати воду в окупований Росією Крим до деокупаціі півострова та повернення його до складу України.

“У черговий раз хочу підкреслити, що уряд не забуває про українців, які живуть на території тимчасово окупованого українського Криму. Ми хочемо допомагати цим людям. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми піклуємося про них. Дійсно, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази неможливо”, – написав він.

Прем’єр пояснив, що “ця теза загубилася в шумі студії”.

“Позиція залишається незмінною: ми хотіли б подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної можливості робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України”, – підкреслив Шмигаль.