Субота, Березень 23

Порошенко нагородив орденом бабусю львівського активіста, що у судах відстоює українську мову

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент України Петро Порошенко нагородив орденом княгині Ольги III ступеня 100-річну львівську педагогиню та громадську діячку Ірину Б’єнко-Шуль. Вона є бабусею львівського активіста Святослава Літинського, відомого своїми численними судовими позовами до різних компаній на захист української мови. Саме він повідомив про нагородження у своєму Facebook 2 листопада, передає ZAXID.NET.

Святослав Літинський

Ірина Б’єнко-Шуль народилась у червні 1918 року у селі Вовче поблизу Перемишля. Навчалась в Українському інституті для дівчат у Перемишлі та в Академії закордонної торгівлі у Львові. У 1942-1944 роках співпрацювала з ОУН-УПА і в січні 1944 була заарештована за це гестапо. До завершення Другої світової війни пробула у концтаборах. Жила у Львові і до проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах. У 1947 році вийшла заміж за вояка УПА Івана Швака (Шуля). Викладала у Львівському аграрному інституті. Є членкинею «Просвіти», «Союзу Українок» і товариства «Надсяння». Нагороджена «Почесним знаком святого Юрія».

23 серпня 2013 року, з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію.

 

Степан Кубів вручає нагороду Ірині Шуль (фото прес-служби ЛОДА)

Указ про нагородження Ірини Шуль Петро Порошенко підписав ще у середу, 31 жовтня. А вручили нагороду у четвер, 1 листопада, під час святкового концерту з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР, який відбувся у Львівському оперному театрі. Вручав нагороду віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, який при цьому став на одне коліно.

Онук Ірини Шуль Святослав Літинський сказав ZAXID.NET, що повідомив про нагородження своєї бабусі одразу після того, як дізнався.

«Бабуся не розказала, мама не у Львові – от і не знав, – сказав Святослав Літинський. – Бабуся йшла на нагородження і думала, що йде на концерт».

Раніше історичний проект Локальна історія у своєму відеоциклі #ЛюдиВійни розмістив коротке інтерв’ю з пані Б’єнько.

«Я страждала всі ті часи. Я все боялася. Я мала засушений хліб, валянки на всякий випадок, бо могла туди поїхати.

Переживала… Весь час дрожала. Але люди того не знали. Бо я ніколи не плакала і все весела була. Може, то й мене врятувало в житті, що я так довго живу».

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР