Підземний вибyх у Львові: фахівці виявили сліди газу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У каналізаційному колодязі в центрі Львова стався вибyх, від якого в сусідньому житловому будинку повилітали вікна. З комунікації зірвало люк, у перші хвилини після інциденту звідти виривалося полум’я, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вибyх стався близько 20:20, у вівторок, 12 лютого, на перехресті вулиць Івана Франка та Зеленої.

На відеозапису, зробленому в перші миті очевидцями, видно також дим, який валить із сусіднього каналізаційного отвору за кілька метрів. Свідки кажуть, що вибyхів було два і пролунали вони з інтервалом у хвилину.

Внаслідок одного з них уламком розбитого скла порізало 26-річного чоловіка – на щастя, його рана на голові виявилася не глибокою і госпіталізація постраждалому не знадобилася.

На місце вибyху прибули фахівці різних відомств: слідчі з собаками, рятувальники та газовики. Вони разом обстежили люки та одразу відкинули версію навмисного підриву – вибyхових пристроїв у колодязі не знайшли. Тому перші припущення стосувалися закорочення кабелів зв’язку, котрі спровокували вибyх невідомої речовини. Мешканці постраждалого будинку стверджують, що відчували запах газу, але газовики зі спеціальним приладом перевірили та заявили, що витоку не було.

“Ми перевіряємо наявність газу, в люках все чисто – нема газу”, – запевнив майстер ПАТ “Львівгаз” Олександр Солодухін.

 

Але вже за кілька годин стало відомо, що газ у колодязі таки є, але звідки – не зрозуміло. У компанії зв’язку, що свого часу проклала там оптичні мідні кабелі, цього не знають. Там кажуть, що за графіком такі комунікації у каналізаційних колодязях мають перевіряти раз на три роки, і цей термін іще не сплив.

“Було встановлено наявність в цих колодязях одного з трьох газів: або метану, або пропану, або вуглекислого газу. Це все було зафіксовано у протоколі робочої групи відповідного акту. І тепер всі ці документи передані слідчому, який, власне, і проводить слідство з метою встановити остаточно, що відбулося”, – розповів речник “Укртелекому” Михайло Шуранов. Серед версій – несправність мереж із паливом.

“Звідки – ми зараз з’ясовуємо. Можливо, першопричина, що десь пошкоджений газопровід або якісь інші є моменти”, – каже керівник Львівського міського центру телекомунікацій Руслан Хмель.

Опорні конструкції та стіни сусіднього будинку не постраждали. Окрім вікон, будинок не пошкодило.

Тож пожильців не відселяли. Вони вже повернулись у свої оселі. Замість вибитого скла вікна тимчасово заклеїли плівкою.

Подібний інцидент стався два роки тому в Тернополі. Там у середмісті одночасно вибyхнули 12 каналізаційних люків. Так само, як у Львові, вгору злетіли важелезні кришки. Тоді постраджало двоє перехожих,

 

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР