Підкорювач Евересту зі Львова опинився у небезпеці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Життя львів’янина, що учора підкорив Еверест, опинилося в небезпеці. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповіла подруга Романа Городечного Наталія Шелестак.

«Хлопці відбилися від табору. Один із їхніх супроводжуючих, наскільки я зрозуміла, помер. У них є кисень, одна палатка та один спальний мішок на двох. Гелікоптер ми викликали, проте він може підняися у повітря тільки після сходу Сонця, зараз там ніч. Хлопцям треба протриматися до ранку», – сказала вона.

На висоті 6400 метрів, під час спуску з найвищої вершини світу, у Романа Городечного почалася гірська хвороба – це порушення зору та функцій опорно-рухового апарату. Разом із ним на Еверест піднявся його напарник киянин Тарас Поздній, у нього також різко погіршився зір. Про це кореспонденту Гал-інфо розповіла активістка Наталя Шелестак.

 

Вона додала, що львів’янин Роман Городечний разом із Тарасом Позднієм за невідомих обставин опинилися поза своєю групою. Пояснити причини цього вони не змогли через поганий зв’язок. Гелікоптер на допомогу українцям буде висланий непальськими службами порятунку. При цьому страхова компанія «ERV» відмовилася оплатити гелікоптер, служби порятунку Непалу за допомогу грошей не вимагали.

Нагадаємо, українські альпіністи вирушили у Непал 9 квітня. Сходження на Еверест почалося 9 травня та тривало 5 днів. Учасники експедиції збиралися підняти на вершину прапор компанії, яка готова була допомогти в лікуванні Соломії Шарко, хворої на рак. Тепер українські альпіністи планують здійснити безкисневе сходження на гору Лхоцзе (8516), перейшовши на цю вершину з Евересту. Раніше ніхто з українських альпіністів не здійснював такого переходу.

Микита Гладченко, Tvoemisto.tv

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР