Середа, 24 Квітня

Перед університетом Франка археологи розкопали нові знахідки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Один з предметів – це елемент люльки, зробленої приблизно в 18 столітті

© galinfo.com.ua

Під час археологічних розкопок перед Львівським національним університетом імені Івана Франка вдалось знайти ще два предмети. Про це 13 липня в коментарі для Гал-інфо розповів керівник археологічного нагляду, який проводить НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, археолог Євген Ткач.

© galinfo.com.ua

Євген Ткач повідомив, що одна зі знахідок – це елемент від люльки, яка зберіглась орієнтовно з 18 ст. Предмет виготовлений з глини, тобто керамічний,  орнаментований рослинним декором: «Раніше не було сигарет, тому люди для куріння використовували табачну люльку».

Також під час розкопок першої траншеї вдалось виявили плоский круглий металевий предмет. Євген Ткач розповів варіанти того, що це могла бути за річ: «Можливо, це медальйон австрійського часу. Точно можна буде сказати після того, як ми його відчистимо».

© galinfo.com.ua

Як повідомляло Гал-інфо, це археологічне дослідження є частиною передпроектних робіт перед реконструкцією площі та будівництвом тут підземного паркінгу. Мета робіт – з’ясувати наявність на цій ділянці давнього культурного шару та надати пропозиції щодо подальших археологічних робіт.

galinfo.com.ua

Ділянка, на якій проводять дослідження, розташована на давньому Краківському передмісті Львова, у східній частині одного з найстаріших у Центрально-Східній Європі парків, який був закладений у другій половині XVI ст. львівським патрицієм М.Шольц-Вольфовичем. Впродовж XVII-XVIII ст. він належав Єзуїтській колегії, а у першій половині ХІХ ст. його орендував підприємець Йоганн Гехт. З середини століття парк перейшов назад у власність міста і став називатися Міським парком. У його нижній частині, після зведення будівлі Галицького сейму, було влаштовано партер з квітниками та клумбами, який існує, з певними змінами, і до нині.

© galinfo.com.ua

Попередньо археологам відомо, що ділянка розташована на слабозаселеній і не щільно забудованій у давнину території. Це підтверджується характером її загосподарювання впродовж останніх майже 500 років.