П’ятниця, Квітень 19

Озеро у Винниках спустили та зачинили на реконструкцію: що далі?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У неділю мешканка Винник Ольга Бартиш оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці фотографію з місця, де раніше було плесо Винниківського озера. Так, що ж там відбувається? Зібрали найцікавіше.

Як повідомляє Zaxid.net, Винниківське озеро зачинили на реконструкцію. Водойму висушили, щоб забрати із дна намул. По берегах розбирають раніше встановлені магазини та МАФи. Новий суборендар, підприємство «Академія футболу», має намір збудувати тут дитячо-юнацький спортивний табір із санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури.

Найперше взялися наводити лад із самим озером. Тут мають укріпити береги і дамбу. Вистелити дно озера спеціальними матеріалами та встановити систему очистки джерел, вода з яких наповнюватиме озеро.

«Плесо води озера збережеться в тих розмірах, в яких воно є сьогодні. Площа пляжів збільшиться, а водне плесо буде збільшене за рахунок появи штучних басейнів, мають бути відкриті басейни, в яких так само будуть розваги, відпочинок», – пояснив міський голова Винників Володимир Квурт.

Рішенням №1295 10-ої сесії Винниківської міської ради затверджено даний детальний план, в якому передбачено повна очистка та впровадження найсучасніших технологій зберігання озерної води.

Реконструкція комплексу триватиме до 5 років. За проектом тут мають спорудити футбольні поля, траси для велосипедного та гірськолижного спорту, майданчик для рятувальної служби, відкритий паркінг на майже 600 місць. Вартість проекту — 20 млн доларів. Після реконструкції комплекс зможуть відвідувати усі охочі.

15 березня у Винниках відбулись громадські слухання щодо розгляду детального плану території (ДПТ) по вул. Б. Хмельницького «Для будівництва та обслуговування дитячо-юнацького спортивного табору з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури навколо Винниківського озера в м. Винники (протокол слухань, де учасниками було озвучено питання та пропозиції – частину публікуємо тут).

Тоді ж абсолютною більшістю голосів підтримано проект ДПТ, після чого вирішили передати питання депутатській комісії з питань земельних відносин, охорони навколишнього середовища та архітектури Винниківської міськради.

Під час представлення проекту ДПТ  (зауважте, що це не є експертний звіт чи робочий проект, який не надає дозволу на виконання будівельних робіт) головний архітектор А. Ігнатюк надав дані щодо історії формування озера та характеристику існуючої ситуації. Після обстеження виявлено наступні дефекти:

  • Руйнування основи дамби
  • Замулення (по всій території близько від 0.5 метрів до 2.5 метрів, які не підлягають рекультивації)
  • Відсутній інфраструктури (рятувальної служби, каналізованих санвузолів, паркомісць, непридатність озера до водного спорту та плавання, забрудненість пляжу)
  • Екологічна проблематика (відсутність дощової та побутової каналізації, відсутність сміттєвидалення)
  • Забрудненість водойми за рахунок вигрібних ям (відповідно до результатів дослідження, які проводили ДУ “Львівський обласний лабораторнйи центр Держсанепідслужби України”, індекс лактопозитивної кишкової палички у воді озера перевищує нормативну величину в 5-48 разів)

У зв’язку з даними відхиленнями запропонувалась схема реконструкції даної водойми, яка складатиметься з наступних етапів:

  • Реконструкція дамби
  • Днозаглиблення (вивезення пульпи та замулу)
  • Застелення мембрани та геотекстилю (передбачено для того, щоб води самого озера не насичували ґрунти і не забруднювалась очищена водойма)
  • Система біологічної очистки (фільтрації) на місцях, де є живлення озера (добавка натуральних бактерій, які будуть збагачувати киснем воду)

 

На слуханнях також представлено основні принципи планування та забудови території, формування архітектурної композиції, вуличної мережі та транспортного обслуговування, організацію руху транспорту та пішоходів, зупинка громадського транспорту, розміщення відкритого паркінгу, алея із зеленими насадженнями, громадських вбиралень, переодягальні, сервісів прокату, рятувальної станції, збільшений пляж, відкритий басейн, місця для пляжного футболу та волейболу, гірки та атракціони, сцена для дитячого табору, зона санаторію-профілакторію, зона харчблоку, футбольна школа, комбіновані футбольні поля міжнародного зразка, які будуть мати як штучну, так і природну траву. Запропонувався реабілітаційний комплекс для спортсменів, якого в Україні ще немає.

Григорій Козловський прокоментував, що на даній території не буде котеджів та багатоквартирного житлового будівництва для продажу, а основна ціль направлена на задоволення спортивних та рекреаційних потреб мешканців, не тільки Винник, а й Львова. А також розміщення дитячо-юнацького табору з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури.

Також він заявив, що озеро буде доступне для мешканців громади. З приводу верхніх полів, то вони не включені у межі детального плану і дане питання відноситься до компетенції ЛОДА.

Раніше журналіст Leopolis.news Марія Бобра поговорила на цю тему з бізнесменом, депутатом Львівської міської ради Григорієм Козловським, який планує збудувати навколо Винниківського озера дитячо-юнацький спортивний табір з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури.

– Останнім часом усі обговорюють Ваш проект, Ви плануєте взяти у суборенду озеро біля Винників?

– Я вже його взяв у суборенду.

– Що планується на 77 гектарах? Чи є попередній проект, що Ви плануєте там робити?

– Детальний план території передбачає на 17,5 гектарів парковку, велодоріжки, це ліси, це парки. У нас почули, що взяли 77 га. І відразу почалось – вирубають ліс, будуть голі гори, на цій дорозі ми збудуємо будинок 10-ти поверховий… Ну люди… ви читайте, ви ж грамотні люди. Проект є у вільному доступі та з ним можна ознайомитись.

– Тобто ліс ніхто вирубувати не буде?

– Звичайно, ні. Це просто детальний план, це просто зелена зона.

– На скільки часу територія передається у суборенду?

На термін згідно з договором, наразі це 5 років, а потім будемо продовжувати. Тут планується дитяча академія. Якщо хтось вважає, що це є бізнес-проект, то сильно помиляється. Хтось там написав, що це буде коштувати 20 мільйонів. Я ще не знаю, скільки він буде коштувати. Наразі це детальний план і не більше. Це соціальний проект. Коли такі проекти будуються десь за кордоном, у  цивілізованих державах, то на допомогу приходить і держава, і місцеві бюджети, адже це для дітей. Тут 200 дітей, котрі будуть займатися мінімум футболом, окрім того багато дітей ще будуть оздоровлюватися, планується також будівництво медичного центру, санаторію.

– Доступ до озера буде збережений для мешканців Львова?

– Озеро буде доступне, там будуть басейни. Відгороджена буде лише частина, де діти займатимуться. Тобто 90% озера буде у вільному доступі.

– Яким чином дітей будуть обирати?

– Дітей придатних до спорту.

– Тобто Ви будете відбирати дітей, які у хорошій спортивній формі, чи будуть і ті діти, батьки яких будуть мати можливість оплатити цю школу?

– Школа безкоштовна, ми будемо добирати дітей із 7 років. Це як зі власними дітьми, ти їх годуєш, возиш у школу, дивишся щоб вони не хворіли, ти їх повністю виховуєш. Це як інтернат, ти повністю відповідаєш за здоров’я і життя дитини, навіть за її успішність у навчанні.

– Тобто школа  буде мати статус спортивно-освітньої?

– Так. Ніякі статки батьків значення не мають, тут головне, що дитина хоче займатись спортом, бути здоровою. У будь-якому віці вона може змінити свій вид спорту, спробувати інший вид спорту. Мої пріоритети у тому, що ми хочемо збудувати школу, якої не було в Україні. Ми не хочемо, щоб дитина була хорошим спортсменом, але погано вчилася, ми не будемо тримати її у школі в такому разі.

Дитина має хотіти навчатись, розуміти – якщо їй не стати великим спортсменом, то їй стати великим українцем, який буде жити в цій країні, і буде приносити користь. З дитиною, яка буде погано вчитись, але буде любити футбол, доведеться попрощатись. Я хочу виховувати сильних дітей, щоб мали сильний фундамент у житті. Я хочу їх виховувати як своїх рідних, щоб вони були мудрими, сильними, патріотичними. Це можуть бути діти з інтернатів, але які мають бажання. Готовий присвятити решту життя цій місії.

Всі політичні структури, з якими я спілкувався, говорили що це проект збитковий.

“Винниківчан та гостей міста просять з розумінням віднестись до очистки озера та влаштування комплексної інфраструктури навколо всього озера”,  – йдеться на сайті Винниківської міськради.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР