“Не можна люструвати вишневі кісточки”: Супрун відповіла Зеленському

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Очільниця МОЗ Уляна Супрун відреагувала на закиди президента Зеленського щодо міністрів, які “угробили здоров’я нації, але розповідають про шкоду вишневих кісточок”
Свою відповідь вона опублікувала у Facebook.

Супрун зазначила, що вишні, на відміну від черешні, трохи гіркуваті, але всім відомо про “небезпечність” кісточок.

“”Є вишні і є черешні. Вишні, на відміну від черешні, трохи гіркуваті. Але всім відомо про “небезпечність” кісточок. Поки що не можна люструвати їх, але все ж таки є чимало переваг і від споживання вишень. Як і від трансформації системи охорони здоров‘я”, – розповіла Супрун

“І хоч наші тексти #абивибулиздорові доволі об’ємні, виглядає, що їх таки дочитують до кінця навіть в Офіс Президента України та Володимир Зеленський. Так, наприклад, ціла нація може дізнатись, що вишневі кісточки можуть вбити. Для цього не конче ними “пуляти” в око супротивнику через трубочку. Достатньо їх розкусити.”, – додала пані в.о. міністра.

Супрун розповіла “більше про користь вишень та системних змін у медицині”.

Вона просвітила, що у вишні є речовини, які мають протипухлинні властивості і стримують розвиток раку прямої кишки, знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності (переносників холестеролу), мають низький глікемічний індекс, але багаті на клітковину, містять багато антиоксидантів.

 

“Вишні варто споживати для запобігання хворобі Альцгеймера, діабету та раку” – зазначила в.о. міністра.

Супрун провела паралелі в медичному забезпеченні: МОЗ збільшує доступ до безоплатного лікування для онкохворих пацієнтів, розбудовує мережу кардіоцентрів, забезпечує безоплатні чи доступні ліки для діабетиків

“27,8 мільйонів українців уклали декларації з сімейним лікарем – серед них пацієнти з хронічними захворюваннями. Це значить, що їхнє здоров’я під постійним наглядом. І в разі потреби, вони можуть отримати якісну та кваліфіковану пораду чи допомогу”, – заявила вона.

“Хоча, звісно, потрібно пам’ятати про кісточки. Адже буває так, що щось дуже дрібне може спричинити величезні проблеми. Особливо це стосується шкідливих звичок чи необізнаності про власне здоров’я чи охорону здоров’я в масштабах країни”, – додала Супрун.

Вона наголосила, що “постійна державна комунікація щодо здорового способу життя є основною складовою превентивної медицини, яку Міністерство охорони здоров’я України активно розвиває у рамках трансформації”.

“Не викидайте вишневі кісточки на узбіччя відремонтованих доріг. І не дайте чомусь такому дрібному “угробити” ваше здоров‘я”, – порадила Супрун.

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський у відеозверненні заявив: “Для чого потрібні народні депутати, які залишають недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу? Для чого міністри, які розказують, що українці дуже багато їдять та будують дороги лише у власному фейсбуці і народжують дітей в Америці, які угробили здоров’я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок?”.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР