П’ятниця, Квітень 19

На Сокальщині усі церкви УПЦ МП перейшли до помісної церкви

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Сокальщині усі дев’ять громад, де була УПЦ МП, перейшли до помісної церкви. Про це повідомив голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

“Ми якщо не перший,то принаймні один з перших районів України! Я завжди стверджував, що громада Сокальського району високопатріотична і свідома. Незважаючи на певних політиканів місцевого розливу, які пробували поспекулювати на цій темі та посіяти розбрат в церковних громадах, українська помісна церква перемогла! В усіх 9 приходах нашого району так званої “московської церкви” прийнято рішення щодо переходу під управління рідної канонічної української церкви. Сокальщина повністю очистилась!” – сказав Микола Пасько.

 

Згідно із документами, до ПЦУ перейшли у Великих Мостах, Угневі, Карові, Корчеві, Михайлівці, Піддубному, Свитязеві, Стенятині, Шпиколосі.

Нагадаємо, що на Львівщині першою до лав Православної церкви України перейшла церква Петра і Павла у Жовкві, яка є найбільшим храмом УПЦ МП на Львівщині. Згодом такі рішення погодили церкви УПЦ МП у селах Піщани та Верчани (Стрийський район). Пізніше громада церкви УПЦ (МП) у селі Шандровець Турківського району прийняла рішення про перехід до помісної Православної церкви України.

Cтаном на грудень 2018 року на Львівщині було зареєстровано 60 громад УПЦ МП, 13 [ред. – понад 20% парафій] з яких уже перейшли до ПЦУ.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР