На сайті школи №45 у Львові розмістили оголошення про набір першокласників у російськомовні класи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові ліцей № 45 (так звана “російська школа”) відмовився переходити на повністю українську мову навчання та днями оголосив про набір першокласників у російськомовні класи.

Про це повідомив активіст Ігор Девбич, у “Facebook”.

“Сьомий рік війни з Росією, а львівський ліцей № 45 нещодавно знову оголосив про прийом учнів у 1 клас з російською мовою навчання! Вперто не бажає директор ліцею переводити ліцей на українську мову. Напевно “рускій мір” їй ближче, тому варто очікувати ліцею на нових сепаратистів, біженців, переселенців, малоросів, новоросів та інші українофобів. Деякі батьки так прямо і заявляють: “Єтат ліцей рускіх в абіду нє даст”, — йдеться в дописі Девбича.

Директорці ліцею № 45 вже оголосили догану через оголошення на сайті школи про набір дітей на навчання українською та мовою нацменшин.

У пресслужбі ЛМР повідомили, що управління освіти Львівської міської ради занепокоєне ситуацією, що склалася у ліцеї № 45 щодо прийому дітей у 1-й клас.

Керівницю ліцею Наталію Мельник попросили пояснити ситуацію, що склалася, після чого виписали догану.

«Ми отримали пояснення від керівника навчального закладу щодо ситуації, яка сталась минулого тижня. За її словами, допустили помилку: всі документи, які виставили на сайті, стосувалися прийому дітей в минулому році. Станом на зараз на сайті навчального закладу такої інформації немає. У зв’язку із виявленими порушеннями законодавства щодо висвітлення недостовірної інформації на сайті ліцею №45, керівника школи притягнули до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани», – розповіла керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

«Після прийняття нового Закону України «Про освіту» було внесено зміни до статутів навчальних закладів, де навчання відбувалося мовами національних меншин. Зокрема це й стосувалося ліцею № 45: було змінено назву навчального закладу і внесено зміни до статуту. У статуті написано, що право навчання мовою національної меншини реалізується лише шляхом відкриття окремих класів або груп, де мова національної меншини поряд з державною і не буде поширюватись на класи з навчанням українською мовою. Такі класи відкриваються за наявності достатньої кількості заяв від здобувачів загальної середньої освіти або їх батьків. Тобто, якщо батьки звертаються, то директорка може відкрити такі класи, адже у них для цього є вся необхідна база.

Кожна школа повинна проводити набір дітей відповідно до території обслуговування. Минулого року ми дали ліцею № 45 територію обслуговування спільно з українськими школами, а в цьому році вони мають окрему територію обслуговування. Тобто якщо вони забезпечують всіх дітей із території обслуговування освітою, вони можуть набирати дітей, які не проживають на зазначених у переліку вулицях.

Директорка цієї школи чітко визначила територію обслуговування для класів лише із українською мовою навчання, чим вчинила правопорушення. Також на сайті висвітлено перелік документів, відповідно до яких здійснюється набір: багато з них є нечинними. Зараз будемо з’ясовувати цю ситуацію”, — прокоментувала начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Tvoemisto.tv раніше у спецрепортажі дізнавалось, що думають школи про цей перехід, як до нього готуються і чи готуються взагалі. Зокрема відвідали ліцей №45 – «російську школу» та школу №24 – «польську».

«Загалом навчання у нас російською мовою. В українських класах – українською мовою. Спілкування між вчителями і дітьми, позакласне виховання – також українською. І вся документація теж – наказ російською ми навіть не зможемо видати, бо забули, як це. Для нас не є проблемою перейти на державну мову. Але є законодавство – Конституція, закон про національні меншини – де зазначено, що поряд із державною мовою, за заявами батьків, може вивчатись російська», – зазначила тоді директорка директорка ліцею №45 Наталія Мельник.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР