П’ятниця, Квітень 19

На руйнівників пам’яток архітектури наклали штрафи… далі буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

За металопластикові вікна та самовільні перепланування у пам’ятках архітектури штрафуватимуть швидше. У Львівській міськраді створили міжвідомчу комісію, що слідкує за збереженням архітектурної спадщини міста, повідомляє Zaxid.net.

Раніше таким контролем займалися у райадміністраціях, втім аби пришвидшити процес, створили загальноміську комісію.

«В нас було тільки одне засідання, відколи прийняли рішення про створення комісії. Ми розглянули 7 справ, прийняли 6 протоколів. Один перенесли на вівторок. На друге засідання маємо вже 17 протоколів», – каже начальниця управління історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Фізичних осіб за перепланування чи нові вікна штрафують на 1 700 грн. А ось штраф для юридичних осіб корегуватимуть в залежності від порушень аж до 170 тис. грн.

«Тобто зрозуміло, що є перепланування, які не втручаються в конструкції, ми вже про це проговорили. І в залежності від пам’ятки. Бо є пам’ятки двох видів. Є пам’ятки місцевого, а є національного значення. Пам’ятки національного значення мають більший режим охорони. Хоча от по закону ми маємо єдине використання і єдине збереження цих пам’яток», – додає секретар комісії Олег Хандин.

Якщо не сплатити штрафу – за діло візьметься виконавча служба й стягне кошти в примусовому порядку. Втім, після штрафу вікна все ж доведеться замінити. Якщо ні – міська рада подаватиме на власника квартири до суду. Також неоплачений протягом двох тижнів штраф зросте удвічі.

Пані Наталя, наприклад, з дитинства мешкає у старому будинку на вул. Братів Рогатинців. Має металопластикові вікна уже 15 років, тож переставляти на дерев’яні не хоче, й не має змоги – задорого.

«Я дивлюся, бачите скільки тут є уже вікон? Але ці люди недавно поставили. Вони ж не дарма то поставили. А дерев’яне… Я не знаю, дерево ж дуже дорого коштує», – каже пані Наталя.

Втім у комісії обіцяють розглядати всі випадки, незалежно від строку давності. Зараз у Львові є 214 пам’яток архітектури. Більшість із них розташовані у центрі.

Дотепер юридичній особі, яка самовільно пошкодила пам’ятку архітектури, у Львові виписували штраф як для фізичної особи – 1700 гривень. А все тому, що  управління охорони історичного середовища могло складати протокол лише на директора, тобто на фізичну, а не на юридичну особу.

© portal.lviv.ua

 

Тому у міській раді переконані, що штрафи розміром до 170 000 гривень, мають скоротити кількість самочинних пошкоджень обєктів архітектури: від встановлення пластикових вікон, перепланування приміщень, добудов – до перефарбовування фасадів у яскраві кольори, пише Львівський портал.

«Найменший штраф, 1700 гривень, юридична особа отримуватиме, наприклад, за ухиляння від укладання охоронного договору. А такі договори повинні укладатися у місячний термін. Максимальний штраф, 170 000 гривень, – за самовільне виконання робіт у пам’ятці без необхідної документації. Наприклад, у пам’ятці національного значення такий штраф можна отримати за зовсім незначне перепланування приміщення», – пояснила Лілія Онищенко.

Загалом шрафні санкціїї на юридичних осіб накладатимуть за такі правопорушення:

  • проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати шкоди пам’ятці;
  • недотримання вимог щодо захисту, збереження та утримування пам’ятки;
  • неподання або несвоєчасне подання інформації про виявлення об’єкту культурної спадщини при проведенні будівельних робіт;
  • за ухилення власника пам’ятки від укладання охоронного договору.

Розмір штрафу для підприємців залежатиме від рівня пошкодження об’єкту, від того, наскільки можливо його відновити тощо. Втім також він залежатиме і від того, до якого виду пам’ятки належить об’єкт.

«Власник має першочергово відреставрувати вікно, а не замінювати його. Це є його обов’язком. Навіть якщо хтось придбав майно, у якому вже було замінене вікно на пластикове, то новий власник все одно несе відповідальність за такі дії попередника. Щодо перепланування приміщення, то на подібні роботи має бути розроблений проект і має бути дозвіл управління», – зауважив Олег Хандин.

Зі свого боку Андрій Москаленко порадив всім львів’янам, які мешкають у пам’ятці архітектури та хочуть замінити старі вікна на нові, звертатися до міської ради за співфінансуванням:

«Всім, хто хоче у своїх помешканнях, наприклад, замінити старі дерев’яні вікна, ми просимо подаватися на програму співфінансування, яку запровадило управління охорони історичного середовища цього року. Ми не тільки кажемо, що будемо штрафувати порушників, ми також пропонуємо тим мешканцям альтернативу. Хочете замінити – подавайтесь на програму до 1 квітня», – додав Андрій Москаленко.

У центральній частині Львова за порушниками стежитимуть працівники управління охорони історичного середовища, в інших районах міста – комунальні підприємства, які повідомлятимуть про виявлені факти райадіміністрації.

Сама новоутворена адміністративна комісія збиратиметься у міській раді щотижня. Вже минулого тижня її члени розглянули 50 проколів, а на перших шість фізичних осіб вже наклали штрафи.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР