На площі Двірцевій відкрили прохід до центрального входу залізничного вокзалу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Наймасштабніший ремонт року виходить на фінішну пряму. Площа Двірцева біля Головного залізничного вокзалу щодня набирає нових обрисів.

На площі Двірцевій відкрили прохід до центрального входу залізничного вокзалу. Про це повідомили на сторінці ГО «Зручне місто» у Фейсбук, передає Твоє Місто.

Тепер із вулиці Чернівецької можна пройти безпосередньо до входу вокзалу. Тут уже замостили нову бруківку та плитку, а до кінця листопада до площі Двірцевої знову почне курсувати трамвай.

На площі вже замінили підземні мережі, монтують фонтан і колії. Наступного року переїдуть до іншої частини площі, де інвестор має збудувати підземний паркінг.

© facebook.com/comfycity.lviv

Одна частина площі Двірцевої після ремонту буде відведена виключно для громадського транспорту. Тут розділили трамвайні та автобусні потоки. Сюди більше не зможуть заїжджати таксі. Для них облаштують паркінг біля скверу. То ж мурашника більше не буде. Родзинка проекту – великий пішохідний громадський простір із максимальною доступністю і для маломобільних груп.

«Нова філософія в тому, що ви можете вийти з вокзалу і можете піти на трамвайну зупинку, можете піти на автобусну зупинку. Або ви хочете прогулятися просто між деревами, між смугами по широкому променаду з гарним освітленням, абсолютно інклюзивний. Це вже є такі можливості, як ви можете провести тут свій час. Це не просто площа з якої треба негайно втікати. Це площа, на якій буде приємно знаходитись», – певен міський посадовець.

 

Андрій Білий додає: вздовж проїжджої та пішохідної зон ще повністю замінять освітлення, встановлять антипаркувальні стовпці. Буде тут і багато зелені. Мажорним акордом цієї нової архітектурної композиції на площі Двірцевій має стати абсолютно переосмислений сучасний динамічний фонтан із багатьма форсунками та кольоровою підсвіткою.

«Фонтан буде нагадувати річку, яка буде текти. Довжина цілого водограю 50 метрів, до підземного паркінгу будемо будувати тільки 30 метрів і буде починатися біля входу найширша частина і найвужча частина буде біля вантажного відділення вокзалу», – розповів заступник директора департаменту ЖКГ та інфраструктури Андрій Білий.

© facebook.com/comfycity.lviv

Нагадаємо, що площу Двірцеву почали реконструювати 1 березня. Другий етап реконструкції розпочали 22 березня: закрили автостанцію та перенесли її за двома локаціями. З 26 березня для проїзду закрили праву частину вулиці Чернівецької, а на лівій організували реверсний рух. У травні на площу перестали курсувати трамваї.

Вартість робіт, які виконує ТзОВ «Онур Конструкціон», становить 165,5 млн гривень без урахування підземного паркінгу. Проект виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку». За проектом, на площі розділять потоки громадського та приватного транспорту, облаштують велодоріжки, озеленення та перенесуть зупинки громадського транспорту ближче до залізничного вокзалу.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР