На Львівщині з’являться 3 сміттєпереробні заводи

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

На території Львівської області інвестори збудують три заводи з переробки сміття. На засіданні обласної комісії з визначення інвестора для будівництва заводу, що відбулось 31 травня, члени комісії підтримали конкурсні пропозиції Інвестиційно-екологічної компанії (ІЕК), ТзОВ «Вейст Менеджмент Системс», ТзОВ «Глассворк технолоджі». Про це повідомляє Zaxid.net.

Оскільки для трьох інвесторів ЛОДА запропонувала дві земельні ділянки, то, за словами заступниці голови обласної адміністрації Ірини Гримак, конкурсантам запропонують ще кілька земельних ділянок на вибір. Вона наголошує, що остаточне рішення щодо будівництва заводів прийматимуть місцеві громади.

«Три інвестори, які готові будувати на Львівщині (сміттєпереробні заводи, – ред.), мають кілька варіантів [земельних ділянок], що їх запропонує ЛОДА на втілення цих проектів. Однак, останнє слово буде за громадами. Це дасть можливість зробити цей процес максимально публічним і почути думки громад», – сказала Ірина Гримак.

На конкурс було винесено дві земельні ділянки: у селі Брониця, що у Дрогобицькому районі, та територія «Сірки» у Миколаївському районі. За словами Ірини Гримак, до цього переліку також додадуть земельні ділянки у Сокальському, Яворівському та Мостиському районах. До кінця червня ЛОДА планує завершити етап громадських слухань та визначити, на яких саме ділянках буде вестись будівництво.

ЛОДА також запропонує Львівській міській раді обрати одного з трьох інвесторів для будівництва сміттєпереробного заводу для Львова на території ТЕЦ-2, яку обрала французька компанія Egis. Ірина Гримак також додала, що ця ділянка територіально належить до села Сороки-Львівські і мерія має отримати погодження місцевої громади перед початком будівництва.

 

Нагадаємо, у конкурсі з будівництва сміттєпереробного заводу перемогла компанія «ІЕК» (Інвестиційно-екологічна компанія), що представляє інтереси іноземного інвестора Waste to Energy International. Вона пропонує звести завод з термічної переробки сміття для виготовлення електро- та теплоенергії, який зможе переробляти 115 тис. тонн відходів у рік. Вартість будівництва становить приблизно 55 млн євро. Компанія хоче збудувати сміттєпереробний комплекс у Дрогобицькому районі, будівництво триватиме 2,5 роки.

ТОВ «Вейст Менеджмент Систем» та ТОВ «Глассворк технолоджі» претендують на ділянку у Миколаївському районі. ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Це польсько-український проект, що здійснюватиметься спільно з IDS BUD та E.CORAX. Для будівництва першого етапу заводу потрібно три роки. На першому етапі завод зможе переробляти приблизно 80 тис. тонн відходів у рік, на третьому етапі обсяги збільшаться до 250 тис. тонн. Вартість проекту – 89 млн євро.

ТОВ «Глассворк технолоджі» представило комісії проект сміттєспалювального заводу, який вироблятиме теплову та електричну енергію. Завод зможе переробляти 350 тис. тонн відходів у рік. Вартість будівництва заводу становить 96,5 млн євро.

«ІЕК» та ТОВ «Вест Менеджмент Системс» планують будувати завод за кошти приватних інвесторів, а ТОВ «Глассворк технолоджі» залучатиме також грантові кошти ЄС та Данії.

Додамо, що 10 грудня ЛОДА оголосила конкурс на будівництво сміттєпереробних заводів на Львівщині. Конкурсна комісія відхилила половину інвестиційних пропозицій через відсутність необхідної документації.

Новини партнерів:
Loading...

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР