На Львівщині знищили ще одну мозаїку художника Патика

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Новому Роздолі в ніч на 3 грудня зруйнували кінотеатр “Україна” з мозаїчним панно.

Зокрема, знищено патріотичну мозаїку на тему кінотіворів Довженка та інтер’єрний розпис авторства Володимира та Остапа Патиків “Наша дума, наша пісня, не вмре не загине…” 1985 р.

Зазначається, що кінотеатр був важливою складовою ансамблю міста, зважаючи на надто вже малі масштаби самого міста.

Про це повідомив викладач Львівської Академії Мистецтв Богдан Зятик.

“Очевидно, що знову ні будівля, ні панно, не мали статусу пам’ятки! Чому вона не була включена до реєстру? Також мозаїка точно не підлягала під дію закону про декумунізацію, оскільки не несла жодної тоталітарної символіки! Натомість навпаки носила український національно-патріотичний характер! Це видно як в назві, що є цитатою зі слів Кобзаря, так і синьо-жовтими кольорами, так і національними строями та символами України! Маркіян Мальський, прошу Вас відреагувати на це варварство, і вжити необхідних заходів для притягнення винних до відповідальності та недопущення знищення українського мистецтва в майбутньому”, – каже Богдан Зятик.

 

Нам надійшло повідомлення про знесення у м. Новий Розділ, Львівської обл. кінотеатру збудованого у 1985 році. Разом було…

Gepostet von Soviet Mosaics in Ukraine am Montag, 2. Dezember 2019

Цю земельну ділянку у 0,45 га здали в оренду на 10 років ТОВ «Торговий центр «Прийма» для “реалізації проекту реконструкції будівлі колишнього кінотеатру”. За словми забудовника тут має бути зведений новий торгово-розважальний центр: Ашан із торговими та розважальними павільйонами, також функціонуватиме невеликий кінотеатр.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР