Неділя, Вересень 15

На Львівщині туберкульоз діагностують за новою технологією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

За останні роки на Львівщині зменшилась кількість хворих на туберкульоз. Про це під час брифінгу повідомив директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак, інформує Твоє Місто.

«За останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%», – каже Любомир Рак.

 

У лабораторії Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру туберкульоз встановлюють на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці.

«Впровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів лікування кращими, новими препаратами», – додав Любомир Рак.

Додамо, що на ранніх стадіях туберкульоз часто протікає без симптомів. Захворювання виявляють тільки при проходженні рентгенологічного обстеження. Звернутись за скеруванням на обстеження потрібно якщо у людини: кашель триває понад 2 тижні, знизився або пропав апетит, втрачається вага, підвищена пітливість (особливо вночі) та загальна слабкість.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР