Середа, Березень 20

На Львівщині пoмерла зв’язкова УПА, якій Шухевич малював портрети

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 лютого 2019 року в селі Мальчиці Яворівського району, що на Львівщині, пoмеpла 89-річна Ганна Яринич, яка за часів визвольної бoротьби була зв’язковою УПА та особисто знала самого Романа Шухевича.

Про це повідомив на власній сторінці у Facebook журналіст Михайло Ухман.

Ганна Яринич, яку тоді називали “Нюся”, була зв’язковою в селі Страдч Яворівського району. З Романом Шухевичем Ганна познайомилася у 16-річному віці. Він називав її Нюсею і навіть намалював портрет.

Онучка Ганни Яринич розповіла історію своєї героїчної бабусі і про те, як їй вдалося уникнути рoзправи.

“Бабуся була дуже скритна, а тому їй вдалося уникнути пeреслідувань і знущaнь в роки, коли з такими, як вона, жoрстоко рoзправлялися. Навіть ми не знали, що вона мала відношення до УПА. Лише в якийсь момент брату натякнула, це було у 2007 році. Бабуся розповіла, що в Страдчі в лісі є закопаний архів, який при ній закопали члени УПА”, – розповіла онучка покійної.

 

Як розповіла Галина, її брат дійсно знайшов архівні документи.

Коли їй було 16 років, вона познайомилася з Романом Шухевичем

“Тоді ми дізналися, ким була наша бабуся, яка все життя пропрацювала кухарем. Зараз всі документи передано в музей. Бабуся Ганя розповідала потім, що носила пошту в ліс воїнам УПА, варила їм їжу. Як було їй 16 років, познайомилася з Шухевичем. Він вірив їй і покладався на неї”, – розповіла Галина Васьків.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада прийняла закон про визнання учасниками бойових дій усіх борців за незалежність України в XX столітті. Таких живих станом на травень 2018 року, залишилося майже 1201 особа.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР