П’ятниця, 19 Квітня

На кордоні з Польщею збудують 4 пункти пропуску

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що будівництво ще 4 пунктів пропуску між Україною і Польщею стане новим етапом співробітництва між країнами і сприятиме подальшому зміцненню двосторонніх відносин.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час спільних зі спікером Сейму Польщі Мареком Кухцінським відвідин місця будівництва прикордонного пункту пропуску між Україною та Польщею «Мальховіце-Нижанковичі» (Львівська область – Підкарпатське воєводство).

«Ми сьогодні домовилися, що наступним етапом нашого проїзду будуть наступні чотири пункти пропуску, які ми визначаємо як наступний етап нашої роботи», – сказав Парубій.

Він пояснив, що йдеться про пункт пропуску на Закарпатті – «Лубня» – «Волосате» (Великоберезнянський район Закарпатської області – Підкарпатське воєводство), ще два – на Львівщині – «Лопушанка» – «Міхновець» (Турківський район Львівської області – Підкарпатське воєводство) і «Боберка» – «Смольник» (Львівська область – Підкарпатське воєводство), а також один перехід на Волині – «Адамчуки» – «Збереже» (Шацький район Волинської області – Люблінське воєводство).

“Також ми сьогодні домовились, що наступним етапом будуть ще 4 пункти перетину кордону. Один із них на Закарпатті, ще два на Львівщині: це Лопушанка і Боберка, ще один перехід на Волині – Адамчуки. Ми зробимо все можливе, аби цю амбітну програму якомога швидше реалізувати”, – підкреслив спікер.

За його словами, загальна концепція співпраці в цій сфері – це кардинальне збільшення кількості переходів.

“У загальній концепції, над якою ми працюємо (“Європа Карпат” – ред..), ми дійшли розуміння, що кількість переходів має бути кардинально збільшена. І особливо це актуально зараз, коли Україна отримала безвізовий режим і коли кількість українців, які перетинають кордон, суттєво збільшилась”, – зазначив Парубій.

Він зазначив, що польська влада виділила в бюджеті наступного року на створення пункту пропуску «Мальховіце-Нижанковичі» 100 млн. злотих. За словами Парубія, українська сторона повинна побудувати на своїй території дорогу до пункту пропуску.

Голова Верховної Ради України зазначив, що це повинен бути не тільки автомобільний перехід, але і пішохідний.

“За попереднім планом він запланований на 2020 рік, завершення проекту, але зараз стоїть завдання, щоб зняти всі наявні перешкоди та створити цей перехід набагато швидше”, – зазначив він.

Також, за його словами, важливим є завершення реконструкції на переходах Краковець і Шегині. “Але це зобов’язання України, яке, я переконаний, ми зможемо наступного року зреалізувати”, – додав Парубій.