Понеділок, 16 Грудня

Митець зі Львова створив персоніфіковані дерев’яні шахи півметрової висоти у вигляді історичних постатей України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Чорні шахи, за задумом автора, це вороже російське військо. Безлике та безіменне, йдеться у сюжеті 5 каналу.

Україна з Росією зустрінуться у двобої на шаховій дошці. Персоніфіковані півметрові дерев’яні фігури створив львівський скульптор. Білі шахи – це постаті української історії, король – князь Святослав Хоробрий, королева – Анна Ярославна, княгиня Київської Русі. А от чорні фігури – це безіменне вороже військо. Створити патріотичні шахи митця надихнула війна на Донбасі.

Скульптор Антон Лубій працює над шаховим королем. В інтерпретації автора він набере обрисів одного з великих князів часів Київської Русі.

“Це буде князь Святослав – хоробрий найпотужніший і войовничий князь нашої княжої доби. Тут меч в руці, тут щит. І герб буде”, – показує фігуру скульптор.

На шаховій фігурі короля лишилося вирізьбити перший родовий знак київських князів – двозуб та пофарбувати.

Білі фігури – відомі постаті української історії. Пішаки – воїни в шоломах із мечами, козаки з чубами та шаблями та опришки з карпатськими символами. Решта – конкретні герої.

“В опришках – Довбуш і Пинтя, в офіцерах Сірко і Байда, тоді князь він же король Святослав хоробрий і буде князівна Анна, але вона ще в процесі”, – розповідає Антон Лубій.

 

Чорні шахи, за задумом автора, – це вороже російське військо. Безлике та безіменне.

“Вони будуть пішаки, схожі між собою, будуть мати монголоїдні риси обличчя, тоді їхні коні, це орли, будуть мати двоголовий герб Росії, ну і офіцери, і тури з шаблями кривими і монгольськими атрибутами. Тут персоніфікація тільки в їхньому ватажку, князю-царю – це буде Володя “іхтамнєт”, всім відомий Путін”, – пояснює майстер.

Над кожною фігурою автор працював щонайменше чотири дні. Вирізьблені вони зі смереки. Автор зізнається, на такі шахи надихнула його російська-українська війна.

“Це ідеологічні шахи які показують, де Русь, де козаки, де опришки – спектр нашої історії, яку постійно московита хоче від нас забрати”, – наголошує митець.

Першу символічну партію скульптор береться грати з колегою. Марта Іваницька грає чорними фігурами.

“Це цікаво, специфічно. Хоч вони досить важкі, але якщо тут йде боротьба України з Росією, ми за Україну. Вони такі дуже габаритні, але їх можна брати в руку. То не те що тими звичайними, тут ти як у справжній грі, з ними в одному колі”, – запевняє Марта Іваницька.

Марта грала досить сильно – розповідає майстер. Але партію програла – отримала мат білими.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР