Неділя, Березень 24

Музей Гідності у Львові облаштують на місці колишнього кінотеатру «Дзвін»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати ЛМР погодили створення комунальної установи «Меморіальний музей Гідності». За відповідну ухвалу проголосували 11 березня.

«Музей буде інтерактивним. До нього зможуть приходити діти, студенти та люди, які приїжджають до Львова», – сказав під час пленарного засідання заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Музей розташують на місці колишнього кінотеатру «Дзвін» на вулиці Шептицьких, 45. Довкола будівлі згодом планують облаштувати громадський простір.

«Меморіальний музей Гідності у Львові має бути зведений і має стати символом боротьби нашого українського народу за свою свободу, боротьби за гідність. Створення цього музею, музею розуміння тих процесів, які відбувалися в українському суспільстві, є надто важливими», – мовиться у пояснювальній записці до ухвали.

Цим ж рішенням депутати створили комунальну установу «Меморіальний музей Гідності у Львові», яка займатиметься створенням та управлінням музею.

© Ігор Жук / lvivcenter.org

Нагадаємо, тим часом у Львові на вулиці Кривоноса триває будівництво меморіального комплексу Героїв Небесної сотні.

Довідка

 

“1-й літній” кінотеатр був побудований як окрема споруда у 50-х рр на вул. Шептицьких, 45 (колишня – вул. Кірова) неподалік від розібраного у 1939 р. павільйону кінотеатру “Ґражина”, що був зруйнований внаслідок бомбардування Львова 22 червня 1941 р.  У 1955 р. сезон кінопоказ тривав щонайменше від травня до серпня. В кінотеатрі була земляна підлога.

Пізніше кінотеатр перейменовано на “Маяк”, влаштовано дах, таким чином “Маяк” перетворився на закритий кінотеатр (згодом спеціалізувався на показах кінофільмів індійського виробництва).

Від років незалежності носить назву “Дзвін”, окрім демонстрації фільмів кінотеатр здавався у суборенду для проведення концертів (2004 р.) та ін.

У червні 2005 р. під час буревію на дах кінотеатру впало дерево та пошкодило його. Під час зимового періоду в кінотеатрі кінопокази не проходять у зв’язку з непристосованістю приміщення.

Загальна площа кінотеатру становить 692 кв. м. Матеріально-технічна база застаріла.

Після побудови поруч меморіалу ім. С. Бандери у травні 2007 р. ініційовано процес передання кінотеатру в оренду в якості мистецько-культурного центру та музею. До кінотеатру добудовано приміщення.

Як мінімум до 2009 р. в кінотеатрі з місткістю глядацького залу близько 300 місць, було заплановано щоденно три кіносеанси, при умові якнайменш трьох куплених квитків. Вартість квитків станом на 2007 р. складала 3-5 грн.

Хронологія зміни назв:

V. 1955 р. – “1-й літній кінотеатр”
1970-80 рр. – “Маяк”
поч. 1990-х рр. – 2009 р. – “Дзвін”

Джерело: lia.lvivcenter.org

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР